Cuarón doskonale zna świat magii, który stworzyła J.K. Rowling. W 2004 roku wyreżyserował "Harry'ego Pottera i więźnia Azkabanu", który do dziś uchodzi za jeden z lepszych filmów czarodziejskiej serii. Ponadto producentem nowego obrazu ma zostać David Heyman, z którym autor pracował zarówno przy "Harrym Potterze", jak i "Grawitacji".

Scenariusz "Fantastic Beasts And Where To Find Them" na podstawie własnej książki napisze sama J.K. Rowling. Wytwórnia Warner Bros. planuje realizację trylogii. Wielbiciele przygód Harry'ego Pottera mieli okazję zapoznać się z "Fantastic Beasts And Where To Find Them" po raz pierwszy już przy okazji czytania "Kamienia filozoficznego". Jako osobna publikacja 54-stronicowa książka ukazała się między 4 a 5 tomem przygód uczniów Hogwartu.

Filmy, które powstaną w oparciu o fantastyczny podręcznik, opowiedzą o magicznych stworach i innych postaciach znanych z mitologii stworzonej przez Rowling. Nie będzie to ani sequel, ani prequel do serii o czarodzieju z błyskawicą na czole. Akcja pierwszego obrazu ma rozgrywać się w Nowym Jorku na 70 lat przed wydarzeniami z pierwszej części "Harry'ego Pottera". Superprodukcja ma być gotowa na premierę 18 listopada 2016 roku.