Gwiazdor zjawi się na planie jako producent. Prawdopodobnie wcieli się również w jednego z głównych bohaterów – samego sportowca lub jego byłego kolegę z drużyny – Tylera Hamiltona, odpowiedzialnego za ujawnienie afery dopingowej, która ostatecznie zniszczyła karierę Armstronga. Film wyreżyseruje Jay Roach. Pieniądze na realizację wyłoży studio Warner Bros.

Nie jest to jedyny filmowy projekt dotyczący upadłego sportowca – mężczyzny, który pokonał raka, ale i stracił siedem zwycięstw w Tour de France i został dożywotnio zdyskwalifikowany przez Międzynarodową Unię Kolarską. Dokument o kolarzu, "The Armstrong Lie", nakręcił Alex Gibney. Trwają również prace nad dwoma innymi fabułami – jedną z nich szykuje J.J. Abrams (na podstawie książki Juliet Macur "Cycle Of Lies: The Fall Of Lance Armstrong", drugą – Stephen Frears z Benem Fosterem w głównej roli.

W ostatnich miesiącach Bradleya Coopera mogliśmy oglądać w "Poradniku pozytywnego myślenia", "Drugim obliczu" i "Kac Vegas 3". Jesienią aktor rozpoczyna pracę na planie nowego filmu Camerona Crowe'a.