Pedro Almodóvar przywiązuje wagę do każdego detalu swoich produkcji. Sam pracuje nad projektami plakatów, zwiastunów i zatwierdza lokalne tytuły filmów, pilnując by były zgodne z jego intencjami. Polska wersja przypadła mu do gustu. Przygotowania do produkcji trwają. Zdjęcia ruszą dosłownie za kilka dni.

"Przelotni kochankowie" będzie to zwariowana komedia o perypetiach pasażerów pewnego feralnego lotu do Meksyku. Pod wpływem, jak się wszystkim wydaje, nieuchronnie zbliżającej się katastrofy lotniczej, znajdujący się w samolocie ludzie postanawiają wyznać sobie najbardziej wstydliwe sekrety i wyjawić skrywane fantazje erotyczne. Film ma nawiązywać atmosferą do pierwszych dzieł hiszpańskiego reżysera.

Pośród aktorów znajdzie się plejada największych gwiazd hiszpańskiego kina znanych z najsłynniejszych filmów Almodóvara – Penélope Cruz, Antonio Banderas oraz Cecilia Roth ("Wszystko o mojej matce"), Javier Cámara ("Porozmawiaj z nią"), Paz Vega ("Porozmawiaj z nią"), Lola Duenas ("Volver"). Ostatnim filmem Pedro Almodóvara, który gościł na naszych ekranach jest "Skóra, w której żyję".