Zbliża się 16. Millennium Docs Against Gravity, największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce! W tym roku wzorem lat ubiegłych nie zabraknie premierowo prezentowanych polskich filmów – także tych na granicy filmu dokumentalnego i fabuły.

Reklama

Borys Lankosz w swoim najnowszym filmie „Kobro / Strzemiński. Opowieść fantastyczna” przygląda się relacji być może najsłynniejszej pary polskich artystów. To niezwykły wizualnie esej z pogranicza filmu i… teatru. Występują Agata Buzek, Łukasz Simlat i Małgorzata Hajewska-Krzysztofik.

Borys Lankosz to autor filmów fabularnych („Rewers”; „Ziarno prawdy”, „Ciemno, prawie noc”) i dokumentalnych („Radegast”, „Rozwój”, „Autor Solaris”). Jego obrazy zdobyły wyróżnienia na wielu festiwalach, między innymi w Krakowie, San Francisco, Moskwie i Seattle. Polski kandydat do Oscara® „Rewers” zdobył Złote Lwy na festiwalu w Gdyni, rekordową liczbę Orłów oraz Paszport „Polityki”.

16. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity odbędzie się 10-19 maja w Warszawie, Wrocławiu i Lublinie. W Gdyni festiwal odbędzie się w dniach 15-24 maja, w Katowicach 12-19 maja, w Bydgoszczy 11-19 maja.