"My Little Pony: Przyjaźń to magia" to serial, który w Stanach Zjednoczonych emitowany był od 2010 roku. W Polsce do telewizji trafił w październiku 2011 roku. Obecnie emitują go (jednocześnie) trzy stacje telewizyjne: MiniMini +, TVP ABC oraz Polsat JimJam. Jest on oczywiście kontynuacją serialu z 1984 roku "Mój mały kucyk".

Reklama

Serial chwycił i jest jednym z najpopularniejszych na świecie. Dzieci cieszą się z dynamicznej akcji, dorośli - bajkę ogladając chcąc nie chcąc - znajdują tam liczna nawiązania do świata popkultury i wielkich przebojów filmowych.

"My Little Pony" to również moda. Do tego stopnia, że na Comic Con pojawiają się osoby stylizowane na świat tego serialu (tzw. cos-playerzy) i mieszają się w tłumie z ludźmi przebrani za bohaterów "Gwiezdnych wojen" czy "Gry o Tron".

Opis filmu, który do kin trafi 6 października, przedstawia się tak:

Stadko dzielnych kucyków staje oko w oko ze swoim największym wrogiem. Złowrogi Król Burzy postanawia wykraść całą magię z ich rodzinnego królestwa Equestrii. By ją odzyskać, dzielni bohaterowie wyruszą w pełną przygód podróż, podczas której zyskają nowych przyjaciół jak morskie kucyki czy dobroduszni piraci, przeżyją wiele emocjonujących i zabawnych perypetii i po raz kolejny udowodnią, że przyjaźń to magia!