Z Bridget Jones rozstaliśmy się ponad dekadę temu. Najsłynniejsza singielka świata była wówczas szczęśliwą narzeczoną wymarzonego Marka Darcy'ego. Dwanaście lat później Brytyjka wraca na ekrany i znów jest… singielką. W dodatku będzie miała dziecko. A jakby tego jeszcze było mało, nie jest pewna, kto jest ojcem dziecka? Czy to Mark czy może jego nowy rywal – milioner Jack Qwant? Jones jest wyraźnie zafascynowana nowym mężczyzną. Zdaniem Colina Firtha to znacznie groźniejszy przeciwnik niż Daniel Cleaver.

Reklama

Oto pierwszy zwiastun nowych przypadków Bridget Jones:

W nowej odsłonie przygód bohaterki z powieści Helen Fielding do Renée Zellweger i Colina Firtha dołączył gwiazdor serii "Chirurdzy" Patrick Dempsey. – Bardzo się cieszę, że możemy opowiedzieć dalszy ciąg jej historii, na tym etapie życia – mówiła Renée Zellweger w magazynie "Entertainment Weekly", w którym pojawiły się zdjęcia z pierwszej sesji zdjęciowej trójki gwiazd "Bridget Jones's Baby" (można je oglądać na Facebooku).

Reklama

Film wyreżyserowała Sharon Maguire, która nakręciła przed laty pierwszy film o Bridget. Tym razem podstawą scenariusza były felietony Helen Fielding, które pisarka publikowała w "The Independent". Światowa premiera została zapowiedziana na 13 maja 2016 roku. Polska – dopiero na 16 września tego roku.