"The 5th Wave" to ekranizacja bestsellerowej książki Ricka Yanceya. Bohaterką opowieści jest 16-letnia Cassie Sullivan (Chloë Grace Moretz), której udało się przeżyć inwazję obcych. Przy życiu trzyma ją pragnienie odnalezienia młodszego brata (Zackary Arthur), który mógł zostać porwany przez kosmitów.

Reklama

W książce nie zabrakło również wątków romantycznych. Bohaterce w odnalezieniu dziecka pomaga bowiem przystojny chłopak Evam (Alex Roe), który jednak... może być kosmitą.

W obsadzie – poza Moretz, Arthurem i Roe – znaleźli się Nick Robinson (Zombie, chłopiec, w którym Cassie kochała się w liceum, a który obecnie jest pogromcą obcych), Liev Schreiber (zagra czarny charakter), Maika Monroe (Ringer) oraz Ron Livingston (jako ojciec Cassie).

Za kamerą projektu stoi J Blakeson ("Uprowadzona Alice Creed"). Scenariusz napisała Susannah Grant ("Solista", "Erin Brockovich"). Światowa premiera zapowiedziana jest na 29 stycznia 2016 roku. Sama książka to pierwsza część planowanej trylogii (drugi tom nosi tytuł "The Infinite Sea") – jest więc szansa, że Cassie zagości na ekranie na dłużej.

Reklama