Ma to być współczesna, stylizowana na dokument produkcja, która skupiać będzie się na osobistych problemach i związkach Muppetów, zarówno w domu jak i pracy. Śledzić będziemy ich romanse, rozstania, osiągnięcia, rozczarowania. Niedawno, dowiedzieliśmy się, że Piggy i Kermit zakończyli swój wieloletni związek. W zaprezentowanym właśnie wideo widzimy, jak Piggy każe zejść z planu Nathanowi Fillionowi, gdyż jego tyłek ją za bardzo rozprasza.

Reklama

Scenariusz napisali Bill Prady i Bob Kushell. Gościnnie pojawią się Elizabeth Banks, Topher Grace i zespół Imagine Dragons. Premierę "The Muppets" zaplanowano na 22 września.

Muppety w 1969 po raz pierwszy pojawiły się w telewizji w "Ulicy Sezamkowej". W latach 1976-1981 wyprodukowano 120 odcinków programu "The Muppet Show". Kermita, Piggy i resztę można było też podziwiać w różnych innych produkcjach. W 2011 roku wytwórnia Walta Disneya zaprezentowała widzom kinowy film o Muppetach. W pełnometrażowym show śpiewali i tańczyli m.in. Amy Adams i Jason Segel. W 2014 roku obraz doczekał się sequla, "Muppety: Poza prawem".