W nowej odsłonie młodzieżowego science fiction Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) trafia do Dystryktu 12 po tym, gdy zniszczyła Igrzyska na zawsze. Pod przewodnictwem prezydent Coin (Julianne Moore) i dzięki radom jej zaufanych przyjaciół, dziewczyna rozpoczyna walkę, żeby uratować Peetę (Josh Hutherson) i naród, który jest poruszony jej odwagą.

Reklama

W obsadzie produkcji Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część I" znaleźli się też: Liam Hemsworth, Woody Harrelson, Elizabeth Banks, Philip Seymour Hoffman, Jeffrey Wright, Donald Sutherland oraz Stanley Tucci. Nowy klip promujący dzieło ukazują ją wracającą do Dystryktu 12, gdzie się wychowała. W tle wybrzmiewa piosenka "Yellow Flicker Beat", którą specjalnie na potrzeby produkcji nagrała Lorde.

Dzieło jest kontynuacją dwóch wcześniejszych dzieł "Igrzysk śmierci" (2012) oraz "Igrzysk śmierci: W pierścieniu ognia" (2013). Film powstał w oparciu o trzeci tom literackiej serii Suzanne Collins, "Kosogłos". Opowieść została podzielona na dwie części – pierwsza z nich trafi do kin w listopadzie tego roku, druga w 2015. Za kamerą stanął Francis Lawrence ("Jestem legendą", "Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia"). Scenariusz napisał Danny Strong ("Kamerdyner").