"Jack Strong", czyli Pasikowski o Kuklińskim. ZWIASTUN

| Aktualizacja:

Jest już zwiastun nowego filmu Władysława Pasikowskiego. Naczelny reżyser polskiego męskiego kina tym razem opowiada historię pułkownika Ryszarda Kuklińskiego, w rolę którego wcielił się Marcin Dorociński.

wróć do artykułu
  • ~Młody szybki z PO
    (2013-09-27 17:37)
    Muj komentarz jest najszybszy mocherowe powolniaki z PiS mówcie do mnie mistrzu
  • ~ola
    (2013-09-27 18:01)
    powinien mieć tytuł "ZDRAJCA"
  • ~dziadzia46
    (2013-09-27 18:19)
    w osiemnastym wieku tego pokroju ludzi wieszali na szubienicy
  • ~kapral WP
    (2013-09-27 18:33)
    BIEDNY TEN KRAJ W KTÓRYM ZE ZWYKŁEGO SPRZEDAWCZYKA ROBI
    SIĘ BOHATERA A Z LUDZI GODNYCH MIANA BOHATERÓW ROBI SIĘ
    POSPOLITYCH PRZESTĘPCOW. GDYBY W ÓWCZESNYM OKRESIE
    POLSKA NALEŻAŁA DO STRUKTUR NATO A "KUKLINOWSKI " ROSJANOM
    PRZEKAZYWAŁ TAJNE INFORMACJE BYŁBY TAKIM SAMYM SPRZEDAWCZYKIEM. BEZ WZGLĘDU NA TO KOMU BY NIE SŁUŻYŁ TEN PIES ZAWSZE BĘDZIE DLA MNIE LUMPEM DZIAŁAJĄCYM NA SZKODĘ POLSKI! JEDYNĄ KARĄ DLA NIEGO BYŁ STRYCZEK I POWINIEN WISIEĆ
    JAK SADAM HUSEIN!
  • ~kasienka
    (2013-09-27 18:44)
    "kapral WP" nie zauwazyl,ze Panstwo Polskie pozostawalo od 1945 r pod okupacja rosyjska. Okupacja polityczna, militarna, gospodarcza i ideologiczna.
  • ~kacap
    (2013-09-27 18:47)
    Kuklińskiego spotkało coś o wiele gorszego niż stryczek, za jego zdrade Pan Bóg naprwde srogo go ukarał, każdy kto zna jego zyciorys wie co mam na myśli.
  • ~zosienka
    (2013-09-27 19:04)
    Czy istnieje słuszny zdrajca? No jak widać tak.
  • ~ewa_polonia
    (2013-09-27 19:34)
    a przeciez nie uratowal Polski przed stanem wojennym bo doszlo do tego ze byl!!!Dla mnie byl zdrajca komu by nie sluzyl zdradzil Polske swoj kraj ojczysty...i robienie z tego czlowieka bohatera to nonsens ...nie umiemy faktycznie docenic prawdziwych bohaterow uznajac zdrajcow ot taki to kraj dziwny...
  • ~kapral WP
    (2013-09-27 19:34)
    DROGA KASIEŃKO !
    BEZ WZGLĘDU JAKA BY TO NIE BYŁA SYTUACJA POLITYCZNO-GOSPODARCZA PO 1945 r. SPRZEDAWCZYKA NALEŻY POTĘPIAĆ A NIE
    STAWIAĆ MU POMNIKI. CZY TY SOBIE ZDAJESZ SPRAWĘ Z TEGO,ŻE
    GDYBY DOSZŁO DO KONFLIKTU ILE WOJSKA POLSKIEGO BY WYGINĘŁO
    DZIĘKI TAJNYM INFORMACJOM PRZEKAZANYM AMERYKANOM.PRZECIEŻ
    W ÓWCZESNYM OKRESIE W WOJSKU BYLI NIE TYLKO "KOMUNIŚCI" ALE
    W WIĘKSZOŚCI LUDZIE KTÓRZY NIE BYLI SYMPATYKAMI TAMTEGO
    SYSTEMU. CZY BROŃ AMERYKAŃSKA BY OSZCZĘDZAŁA TYCH LUDZI
    A ZABIJAŁA TYLKO ZWOLENNIKÓW TAMTEGO SYSTEMU? SZPICLA
    NALEŻY POTĘPIAĆ BEZ WZGLĘDU NA TO KOMU PRZEKAZUJE TAJNE
    INFORMACJE!
  • ~powolny
    (2013-09-27 20:08)
    pisze się mój
  • ~tkt 48
    (2013-09-27 21:54)
    Kukliński zdradził PRL czyli państwo stworzone przez Stalina.ZDRADZIŁ Ludowe Wojsko Polskie pod sowiecką kontrolą ,które razem z NIEZWYCIĘŻONĄ Armią Czerwoną miało zdobyć dla SOCJALIZMU Danię Holandię i północne Niemcy Lońce Breżniewowi i jego marszałkom wraz z polskimi generałami Wojtkiem i Florkiem udało sie zaskoczyć NATO szybką inwazją na Czechosłowację w 1968 roku a później krasnoarmiejcy zaskoczyli świat szybką inwazją na Afganistan w 1979 roku.. Taki Bliez Krieg planował Breżniew na zachodnia Europę . Aby powstrzymać atak sowiecki amerykanie na terytorium Polski i Czech zaatakowaliby drugi rzut czerwonych wojsk pociskami nuklearnymi niszcząc kraje Europy Środkowej. OD ZNISZCZENIA POLSKI URATOWAŁ NAS KUKLIŃSKI.
  • ~onet
    (2013-09-28 06:19)
    W bananowym kraju nawet szpiegów i zdrajców wynoszą na ołtarze. Czekam kiedy Rydzyk wystosuje pismo do Michalika, aby Kuklinskiemu nadać tytuł ,,BŁOGOSŁAWIONY,,. Jeżeli powstaje film o zdrajcy-bohaterze to powinien być wyświetlany w szkołach dla młodzieży jako wzór do naśladowania. . Polski żołnierz- patriota za pieniądze
  • ~Porucznik rezerwy L.W.P.
    (2013-09-28 06:50)
    kapral WP
    Myślę że nic ci nie jest w stanie pomóc .
    Jesteś prymitywnym lemingiem nie rozumiejącym pojęcia racja
    stanu.
    PRL był państwem Wasalnym zależnym od Moskwy w 100% .
    Rządzili nim Kacykowie z Moskiewskiego nadania.
    Nie mam zamiaru gloryfikować Kuklińskiego ale używanie określenia
    zdrajca wobec niego świadczy o ograniczeniu umysłowym osoby tak go nazywającej.
  • ~fakty i Mity
    (2013-09-28 06:54)
    re-kacap
    Aleś ty głupi , agentów KGB zabijających bliskich Kuklińskiego nazywać
    ,,bogiem''
    Faktycznie żeś kacap.
  • ~max159
    (2013-09-28 07:41)
    Wszystko co oslabialo sowieckie imperium bylo dobre dla Polski, a PRL bylo czescia tego imperium. Kuklinski nie bral pieniedzy i zdradzal PRL , nie Polske.

    Tu widze same barany wypisuje jakies bzdury, pewnie tatus byl w PZPR
  • ~sigg666999
    (2013-09-28 09:06)
    Ciekawe czy film pokaze igraszki Kuklinskiego z jego licznymi kochankami - temu facetowi nie zapinal sie rozporek i to pomoglo CIA w werbunku tego bohatera kato-prawicy gdy sluzyl jako obserwator w Indochinach (podobaly mu sie bardzo skosnookie "malpki"). Oczywiscie oficjalna "legenda" CIA tego nie podaje. Czescia tej legendy jest tez bzdura, ze nie chcial zadnej forsy - za co kupil wille, jacht i dobry samochod? Byl jedynym pulkownikiem w PRL-u, ktoremu sie tak dobrze powodzilo. W zw. z tym, bardzo dziwne jest, ze kontrwywiad go nie "namierzyl" - dlatego nasuwaja sie spekulacje, ze mogl byc podwojnym agentem.
  • ~pol anka
    (2013-09-28 12:19)
    naiwność gawiedzi jest zatrważająca. Historia pisana jest przez ludzi, którzy na codzień przemykają bez rozgłosu. Kolega sigg ma rację, Pan Kukliński miał w swoim życiu paskudną role do odegrania, został "wtyką' obcego wywiadu. Czy był tym najważniejszym agentem, wątpię, ktoś musiał przecież dbać o jego karierę i dostęp do "super tajnych" informacji. Czy był zdrajcą? Do 1989 roku był, a później dla jednych to zdrajca i sprzedawczyk dla innych bohater i zbawca Narodu. A jaki morałz tego jest? Prosty i zasadniczy. Pan Kukliński nie jest wzorem na pomniki, to dla losów Narodu i Państwa epizod ubrany w szaty aktora dramatycznego. Nie był jedynym szpiegiem współpracującym z NATO. Nie tylko On za lepsze życie, albo szantażem ( patrz Boni Michał ) zabrnął w ślepą uliczkę i zaczął donosić na Swoje Państwo. I tu jest pies pogrzebany - odnalazł sens życia w tym że "sprzedawał" tajemnice Swojego Państwa, Swoich Rodaków, osłabiał to Państwo, narażał Rodaków na niebezpieczeństwo. Oczywiście można łechtać się inną interpretacją postawy Pana Kukliklińskiego, ale to tylko brak dojrzałości politycznej. Dlaczego piszę Pan a nie Pułkownik, bo żołnierzem - pułkownikiem się bywa a człowiekiem jest się zawsze.
  • ~tele-wic
    (2013-09-28 12:40)
    Teraz czas na kolejne filmowe badziewie - apoteoza bohaterstwa Lecha K. np. w Gruzji.
  • ~kapral WP
    (2013-09-28 16:12)
    KAPRAL WP DO PORUCZNIKA LWP.
    PANIE PORUCZNIKU REZERWY BARDZO SIĘ DZIWIĘ ŻE TAK CIASNEMU
    UMYSŁOWI KTOŚ NADAŁ STOPIEŃ OFICERSKI W LWP.
  • ~Patryk
    (2013-09-28 18:38)
    dlaczego czekam na Jacka Stronga ?

    http://ponapisach.blogspot.com/2013/09/jack-strong-dlaczego-czekam.html

Może zainteresować Cię też: