"Jack Strong", czyli Pasikowski o Kuklińskim. ZWIASTUN

| Aktualizacja:

Jest już zwiastun nowego filmu Władysława Pasikowskiego. Naczelny reżyser polskiego męskiego kina tym razem opowiada historię pułkownika Ryszarda Kuklińskiego, w rolę którego wcielił się Marcin Dorociński.

wróć do artykułu
  • ~prrrrrrrrrr
    (2014-01-23 09:07)
    Pułkownik Kukliński zdradził Jaruzelskiego i Kiszczaka, czyli ludzi którzy kazali strzelać do własnego Narodu i kazali mordować Polaków po wkroczeniu armii sowieckiej oraz długo potem...Pułkwnik nie zdradził nigdy Polski ale narażał dla Nas wszystkich życie...Ci którzy piszą tutaj inaczej to potomki moskiewskich kacyków pokroju Jaruzelskiego...
  • ~Mr Ed
    (2014-01-07 10:21)
    To zdrajca
    Oficer który składa przysięgę wierności i zdradza
    Jest stokrotnie bardziej winny niż cywil za takie same czyny

    ZDRAJCA i tyle

    cos sie panu reżyserowi przyśniło albo pomyliło
  • ~KB
    (2014-01-06 10:34)
    Zdrajca tyle. Dla myślących inaczej - to oznacza, że każdy żołnierz zawodowy ma prawo byc szpiegiem, jeśli ni akceptuje linii politycznej? A poza tym - brał pieniądze. Za pensje oficera nie kupiłby jachtu w PRL.
  • ~sta-n
    (2013-10-10 10:49)
    Młody i szybki z PO ~ Mój bo moje...Komputer nie podpowiedział ?
  • ~sta-n
    (2013-10-10 10:44)
    Ten film mógł powstać jedynie przy finansowaniu przez CIA, lub rząd USA, bo to
    przecież, amerykański bohater narodowy.
  • ~porucznik rezerwy
    (2013-09-30 20:07)
    do kaprala
    i dlatego, że nike rozumiesz zostałeś tylko kapralem...
  • ~Patryk
    (2013-09-28 18:38)
    dlaczego czekam na Jacka Stronga ?

    http://ponapisach.blogspot.com/2013/09/jack-strong-dlaczego-czekam.html
  • ~kapral WP
    (2013-09-28 16:12)
    KAPRAL WP DO PORUCZNIKA LWP.
    PANIE PORUCZNIKU REZERWY BARDZO SIĘ DZIWIĘ ŻE TAK CIASNEMU
    UMYSŁOWI KTOŚ NADAŁ STOPIEŃ OFICERSKI W LWP.
  • ~tele-wic
    (2013-09-28 12:40)
    Teraz czas na kolejne filmowe badziewie - apoteoza bohaterstwa Lecha K. np. w Gruzji.
  • ~pol anka
    (2013-09-28 12:19)
    naiwność gawiedzi jest zatrważająca. Historia pisana jest przez ludzi, którzy na codzień przemykają bez rozgłosu. Kolega sigg ma rację, Pan Kukliński miał w swoim życiu paskudną role do odegrania, został "wtyką' obcego wywiadu. Czy był tym najważniejszym agentem, wątpię, ktoś musiał przecież dbać o jego karierę i dostęp do "super tajnych" informacji. Czy był zdrajcą? Do 1989 roku był, a później dla jednych to zdrajca i sprzedawczyk dla innych bohater i zbawca Narodu. A jaki morałz tego jest? Prosty i zasadniczy. Pan Kukliński nie jest wzorem na pomniki, to dla losów Narodu i Państwa epizod ubrany w szaty aktora dramatycznego. Nie był jedynym szpiegiem współpracującym z NATO. Nie tylko On za lepsze życie, albo szantażem ( patrz Boni Michał ) zabrnął w ślepą uliczkę i zaczął donosić na Swoje Państwo. I tu jest pies pogrzebany - odnalazł sens życia w tym że "sprzedawał" tajemnice Swojego Państwa, Swoich Rodaków, osłabiał to Państwo, narażał Rodaków na niebezpieczeństwo. Oczywiście można łechtać się inną interpretacją postawy Pana Kukliklińskiego, ale to tylko brak dojrzałości politycznej. Dlaczego piszę Pan a nie Pułkownik, bo żołnierzem - pułkownikiem się bywa a człowiekiem jest się zawsze.
  • ~sigg666999
    (2013-09-28 09:06)
    Ciekawe czy film pokaze igraszki Kuklinskiego z jego licznymi kochankami - temu facetowi nie zapinal sie rozporek i to pomoglo CIA w werbunku tego bohatera kato-prawicy gdy sluzyl jako obserwator w Indochinach (podobaly mu sie bardzo skosnookie "malpki"). Oczywiscie oficjalna "legenda" CIA tego nie podaje. Czescia tej legendy jest tez bzdura, ze nie chcial zadnej forsy - za co kupil wille, jacht i dobry samochod? Byl jedynym pulkownikiem w PRL-u, ktoremu sie tak dobrze powodzilo. W zw. z tym, bardzo dziwne jest, ze kontrwywiad go nie "namierzyl" - dlatego nasuwaja sie spekulacje, ze mogl byc podwojnym agentem.
  • ~max159
    (2013-09-28 07:41)
    Wszystko co oslabialo sowieckie imperium bylo dobre dla Polski, a PRL bylo czescia tego imperium. Kuklinski nie bral pieniedzy i zdradzal PRL , nie Polske.

    Tu widze same barany wypisuje jakies bzdury, pewnie tatus byl w PZPR
  • ~fakty i Mity
    (2013-09-28 06:54)
    re-kacap
    Aleś ty głupi , agentów KGB zabijających bliskich Kuklińskiego nazywać
    ,,bogiem''
    Faktycznie żeś kacap.
  • ~Porucznik rezerwy L.W.P.
    (2013-09-28 06:50)
    kapral WP
    Myślę że nic ci nie jest w stanie pomóc .
    Jesteś prymitywnym lemingiem nie rozumiejącym pojęcia racja
    stanu.
    PRL był państwem Wasalnym zależnym od Moskwy w 100% .
    Rządzili nim Kacykowie z Moskiewskiego nadania.
    Nie mam zamiaru gloryfikować Kuklińskiego ale używanie określenia
    zdrajca wobec niego świadczy o ograniczeniu umysłowym osoby tak go nazywającej.
  • ~onet
    (2013-09-28 06:19)
    W bananowym kraju nawet szpiegów i zdrajców wynoszą na ołtarze. Czekam kiedy Rydzyk wystosuje pismo do Michalika, aby Kuklinskiemu nadać tytuł ,,BŁOGOSŁAWIONY,,. Jeżeli powstaje film o zdrajcy-bohaterze to powinien być wyświetlany w szkołach dla młodzieży jako wzór do naśladowania. . Polski żołnierz- patriota za pieniądze
  • ~tkt 48
    (2013-09-27 21:54)
    Kukliński zdradził PRL czyli państwo stworzone przez Stalina.ZDRADZIŁ Ludowe Wojsko Polskie pod sowiecką kontrolą ,które razem z NIEZWYCIĘŻONĄ Armią Czerwoną miało zdobyć dla SOCJALIZMU Danię Holandię i północne Niemcy Lońce Breżniewowi i jego marszałkom wraz z polskimi generałami Wojtkiem i Florkiem udało sie zaskoczyć NATO szybką inwazją na Czechosłowację w 1968 roku a później krasnoarmiejcy zaskoczyli świat szybką inwazją na Afganistan w 1979 roku.. Taki Bliez Krieg planował Breżniew na zachodnia Europę . Aby powstrzymać atak sowiecki amerykanie na terytorium Polski i Czech zaatakowaliby drugi rzut czerwonych wojsk pociskami nuklearnymi niszcząc kraje Europy Środkowej. OD ZNISZCZENIA POLSKI URATOWAŁ NAS KUKLIŃSKI.
  • ~powolny
    (2013-09-27 20:08)
    pisze się mój
  • ~kapral WP
    (2013-09-27 19:34)
    DROGA KASIEŃKO !
    BEZ WZGLĘDU JAKA BY TO NIE BYŁA SYTUACJA POLITYCZNO-GOSPODARCZA PO 1945 r. SPRZEDAWCZYKA NALEŻY POTĘPIAĆ A NIE
    STAWIAĆ MU POMNIKI. CZY TY SOBIE ZDAJESZ SPRAWĘ Z TEGO,ŻE
    GDYBY DOSZŁO DO KONFLIKTU ILE WOJSKA POLSKIEGO BY WYGINĘŁO
    DZIĘKI TAJNYM INFORMACJOM PRZEKAZANYM AMERYKANOM.PRZECIEŻ
    W ÓWCZESNYM OKRESIE W WOJSKU BYLI NIE TYLKO "KOMUNIŚCI" ALE
    W WIĘKSZOŚCI LUDZIE KTÓRZY NIE BYLI SYMPATYKAMI TAMTEGO
    SYSTEMU. CZY BROŃ AMERYKAŃSKA BY OSZCZĘDZAŁA TYCH LUDZI
    A ZABIJAŁA TYLKO ZWOLENNIKÓW TAMTEGO SYSTEMU? SZPICLA
    NALEŻY POTĘPIAĆ BEZ WZGLĘDU NA TO KOMU PRZEKAZUJE TAJNE
    INFORMACJE!
  • ~ewa_polonia
    (2013-09-27 19:34)
    a przeciez nie uratowal Polski przed stanem wojennym bo doszlo do tego ze byl!!!Dla mnie byl zdrajca komu by nie sluzyl zdradzil Polske swoj kraj ojczysty...i robienie z tego czlowieka bohatera to nonsens ...nie umiemy faktycznie docenic prawdziwych bohaterow uznajac zdrajcow ot taki to kraj dziwny...
  • ~zosienka
    (2013-09-27 19:04)
    Czy istnieje słuszny zdrajca? No jak widać tak.