Dziennik Gazeta Prawana logo

"Uniwersytet Potworny" – sztuka straszenia

5 lipca 2013, 07:00
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Uniwersytet potworny
Uniwersytet potworny/Media
Żeby straszyć, nie wystarczy urodzić się potworem ani zaczepnie szczerzyć kłów. Jak dowiemy się z nowej produkcji wytwórni Disneya, straszologia to rozległa wiedza akademicka, a przyswojenie jej podstaw wymaga kilku lat spędzonych na uniwersytecie i wielu pomyślnie zdanych egzaminów.

Mike Wazowski, sympatyczny, choć z wyglądu niepozorny potwór, ma to szczęście, że dostał się na studia, o których marzył. O swojej przyszłości myśli bardzo poważnie, dlatego gdy inni imprezują i starają się o miejsca w prestiżowych bractwach, on z zapałem oddaje się nauce, każdy wieczór spędzając nad książkami. Niestety, jego droga do upragnionego zawodu okazuje się długa i kręta. Cóż z tego, że uczy się wzorowo, skoro już na pierwszym egzaminie apodyktyczna pani dziekan zakazuje mu wstępu na zajęcia, wyrokując, że Mike nie ma fizycznych predyspozycji do bycia straszakiem.

Jedyny sposób, by dowieść, że pani profesor jest w błędzie, to zwyciężyć w studenckich zawodach straszenia. Zadanie jest więcej niż trudne, bo do konkurencji stają najlepsi. Niecieszący się towarzyskim powodzeniem Mike ma tylko jedno wyjście: zebrać drużynę uczelnianych nieudaczników i wytrenować ich tak, by szansa na puchar stała się realna. Czy to karkołomne przedsięwzięcie może w ogóle się powieść?

"Uniwersytet Potworny" to sympatyczny film, który bawiąc, daje do myślenia. My, dorośli, doskonale wiemy, że życie studenta bywa potworne, a o tym, czy ze zmagań z edukacją wyjdziemy zwycięscy, decyduje tylko nasza determinacja.

UNIWERSYTET POTWORNY | USA 2013 | reżyseria: Dan Scanlon | dystrybucja: Disney | czas: 104 min

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło Dziennik Gazeta Prawna
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj