"Bitwa pod Wiedniem" – porażka na każdej linii

| Aktualizacja:

Odsiecz wiedeńska była jednym z największych zwycięstw polskiego oręża. W kinie mamy sromotną klęskę.

wróć do artykułu
 • ~Mnieteck
  (2012-10-12 11:31)
  Mój ranking najgorszych polskich filmów ever.
  1. Janosik prawdziwa historia (wydojona kasa z ministerstw kultury kilku krajów)
  2. Wiedźmin (wydojona przez Lwa R. kasa z "publicznej" TV)
  3. Kac Vegas (liczenie na to, że Polacy są już całkowicie zdebilizowani)
  A Wy drodzy rodacy, jakie macie typy?
  Pozdrawiam
 • ~voiceinthedesert
  (2012-10-12 17:40)
  To dzieje się jak chce sie szybko sklecić pieniądze na historycznej chlubie Polski! Nagrac taki film nie jest łatwo. Wymaga między innymi kolosalnych pieniędzy. Tego nie można dokonać bez spółki z Amerykanami! Moim zdaniem, trzeba było taki film nakręcić z pomocą amerykańskich gigantów cinematologii. Nie koniecznie ich słuchać we wszystkim, ale przynajmniej naśladować co sie im poprzednio udało. Oczywiście, duch takiego filmu winien pozostać polski, nie amerykański.
 • ~dozorca w domu Grasia
  (2012-10-12 11:58)
  a dlaczego nie wymieniają nieoglądalnego Katynia według mistrza
 • ~android
  (2012-10-12 12:03)
  1920. Bitwa warszawska" Jerzego Hoffmana wybrało się w 2011 roku blisko 1,5 mln widzów
  była to widownia większa niż na komediach:
  Ślubach panieńskich Filipa Bajona
  Ciachu Patryka Vegi
  Śniadaniu do łóżka" Krzysztofa Langa
  Randce w ciemno" Wojciecha Wójcika
  Wszystko, co kocham" Jacka Borcucha
 • ~Nicka
  (2012-10-12 12:13)
  wiadomo wszystki polski osiagniecia w daej histori narodu polskiego trzeba zdewaluowac To juz nie przypadek to kontynuacja polanu to antypolskosc to dzialana z gory palanowane
 • ~"Ciacho"- tego cenzura szkolna nie aprobuje
  (2012-10-12 12:39)
  1920. Bitwa warszawska" Jerzego Hoffmana wybrało się w 2011 roku blisko 1,5 mln widzów
  była to widownia większa niż na komediach:
  Ślubach panieńskich Filipa Bajona
  Ciachu Patryka Vegi
  Śniadaniu do łóżka" Krzysztofa Langa
  Randce w ciemno" Wojciecha Wójcika
  Wszystko, co kocham" Jacka Borcucha


  Bo na Bitwę Warszawską poszły szkoły, a w komedii "Ciacho" jednak pojawia się goła baba - nawiasem mówiąc Żmuda Trzebiatowska, a tego cenzura szkolna nie aprobuje, chociaż ze względu na ten jeden argument warto zobaczyć "Ciacho".
 • ~jj1
  (2012-10-12 13:03)
  ... podpalą budkę z kebabem, no roz...liście mnie totalnie
 • ~FOLWARK ZWIERZECY
  (2012-10-12 13:19)
  Pewnie ze MUROWANA PORAZKA, jak tam takie 'gwiazdy' wystapily!
 • ~madame Koniecpolska
  (2012-10-12 13:54)
  a żeby ich wszystkich obesrało!!!
 • ~anka
  (2012-10-12 20:38)
  Film wcale nie jest taki zly jak maluja go politycznie poprawni krytycy. Mysle, ze chca pograzyc film, ktorego przeslaniem jest bronienie wlasnej wiary i tradycji chrzescijanskiej. Przeslanie jak najbardziej potrzebne w swiecie zdominawanym przez sekularyzm i relatywizm moralny. Bylam na filmie z moim 8-letnim synem i nam film sie podobal. Gra polskich aktorow pozostawiala wiele do zyczenia, ale i tak oni nie byli najwazniejszymi postaciami w tym filmie. Glownymi bohaterami byli mnich wloski Marco i wielki wezyr Kara Mustafa i stracie dwoch wizji swiata, ktore najlepiej oddaje dialog miedzy nimi dotyczacywydarzenia z ich wspolnej przeszlosci, kiedy to 30 lat temu Kara Mustafa uratowal przez przypadek zycie mlodemu chlopakowi Marco. Wezyr Kara Mustafa mowi: Allah kazal mi Ciebie wtedy uratowac, zebym mogl Cie jutro zabic. Mnich Marco: Bog kazal Ci mnie uratowal, zebym mogl Cie jutro ocalic. Film nie jest arcydzielem, ale i tak w zalewie bezwartosciowych filmow akcji i glupich komedyjek po wyjsciu z kina nie ma sie poczucia totalnie straconego czasu jak po wiekszosci filmow, ktore laduja na polskich ekranach.
 • ~Calder
  (2012-10-12 11:42)
  To SKANDAL. Ten antyislamski Sobieski pokonał wyznawców "religii pokoju"? I nikt ich jeszcze za to nie przeprosił? Jak on mógł? Dzisiaj miłujący multi - kulti nie pozwolili by mu na to.
 • ~moja opinia
  (2012-10-12 20:44)
  Czyli dajcie nam miliardy a my zrobimy to w nasz sposob?? Bardzo oryginalne a raczej dziecinada! Z reszta takie filmy w USA nie chca ( "muzulmanie" i "chrzescijanie" zabijaja sie do potegi)
 • ~Domi
  (2012-10-12 22:34)
  ten pseudo dziennikarz powinien zostać wyrzucony z pracy za takie kretyńskie artykuły i zmienić nazwisko bo wstyd przynosi Polakom .film nie jest arcydziełem ,ale wole już takie filmy oglądać niż te gnioty amerykańskie .wyznawcy Islamu mają do tej pory takie same zamiary chodź wtedy przegrali ,ale teraz przejęcie europy całkiem dobrze im idzie .na szczęście po za granicami Polski .Historia lubi się powtarzać .
 • ~Marcin
  (2012-10-14 21:40)
  Byłem dzisiaj na tym filmie i powiem szczerze czytałem o tej bitwie zgadzają się fakty, ale sam film dla widza i laika to klapa. Brak pięknych pejzaży dolin pod Wiedniem, przy walkach bardzo słabe efekty specjalne gdzie dokładnie widać jak są nakładane i nie dokładnie się zgrywają z obrazem. zauważyłem jak kopia przy najechaniu Polskiej husarii zanim przebiła Turka już pojawiła się na jego plecach. Pod względem efektów specjalnych to amatorka. Już tak wielkie produkcje Polskie jak Krzyżacy, Potop, Pan Wołodyjowski ma lepiej pokazane efekty walki przy tak niskiej technologi porównując do dzisiejszej.
 • ~EuropaNasza
  (2012-10-15 20:11)
  TO BARDZO DOBRY POLSKI FILM HISTORYCZNY !!! :)

  Wyreżyserowany z dużym rozmachem przez wybitnego włoskiego reżysera i osadzony znakomitymi aktorami Polskimi i Europejskimi - akcja nie za długiego filmu jest wartka i dobrze się go ogląda - więc trudno zrozumieć skąd tyle zajadłości i bezmyślnego pirniczenia Wiesiów13* Motków* i innych Avatarów w niby krytykach na zamówienie określonych sił POlitycznych AntyPolskich i AntyEuropejskich :/

  TEN FIlm Przedstawia Wielkie Zwycięstwo po Wiedniem - Polski i Całej Europy nad uwczesnymi Poganami i Muzułmanami - Filmi nie jest długi - Akcja filmu jest wartka a fabuła interesujłca - Więc Namawiamy Wszystkich Do Obejżenia Tego Bardzo Dobrego Filmu Historycznego o Naszej Przeszłości :)
 • ~zawiedzony
  (2012-10-20 21:19)
  tragedia i tyle, szkoda czasu i kasy, przykro, bardzo przykro było to oglądać, już Krzyżacy byli lepiej nakręceni, lepiej zostać w domu, pozdr.
 • ~Veronika
  (2013-02-20 15:58)
  Film mi się podobał. Postać mnicha bardoz ciekawa. Naiwnością byłoby oczekiwać by Włosi zrobili film o króla Janie Sobieskim... to jest po prostu polska megalomania w wydaniu niedouczonych krytyków. Nie jesteśmy tak wazni, jak nam się wydaje. Owszem, jest dużo niedociągnięć - brak pięknych scen pejzażowych, batalistycznych. ale ogólnie, wcale nie jest to klapa totalna.
 • ~Zig
  (2013-02-20 16:41)
  Postać mnicha i jego przesłanie - to jest najważniejsze, obrona chrześnijanśkiej, łacińskiej Europy przed islamem. Film fajnie się ogląda, nie jest arcydziełem. Ale to, co wypisują psseudokrytycy - to jakiś atak nienawiści. Głownym ich argumentem jest to, że król Sobieski nie jest główną postacią filmu. To film głównie włoski i Włosi wcale nie musieli robić filmu-peanu o polskiej Wiktorii pod Wiedniem. To raczej zadanie polskich reżyserów.
 • ~Truth
  (2012-10-12 13:46)
  AKURAT TO WSZYSTKO CO JEST POWIEDZIANE W TYM FILMIE O islamie TO CAŁKOWITA PRAWDA, A NIE PROPAGANDA JAK TO CHRZANI AUTOR TEGO ARTYKUŁU. BITWA POD WIEDNIEM TO ODPOWIEDNIK WSPÓŁCZESNEGO TERRORU, CIEMNOTY I ZABOBONU islamskiego. muzułmanie mieli wtedy większe możliwości i siłę natarcia, a więc chcieli podbić całą europe i ja zislamizować.
 • ~Bizon
  (2012-10-13 21:20)
  I tak pójdę do kina na ten film