Jennifer Aniston i Paul Rudd wcielają się w parę nowojorczyków realizujących typowy scenariusz przedstawicieli współczesnej klasy średniej. On bez szczególnego zaangażowania wykonuje obowiązki szeregowego pracownika korporacji, ona marzy o bardziej twórczym życiu i właśnie próbuje sprzedać projekt filmu dokumentalnego telewizji HBO. Wspólnymi siłami ciułają fundusze na zakup klaustrofobicznie małego, ale za to prestiżowego apartamentu w dobrej dzielnicy.

Reklama

Taki jest pułap ich marzeń i dążeń, jednak pewnego feralnego dnia wszystko bierze w łeb: w związku z kryzysem oboje pozostają bez pracy, muszą sprzedać mieszkanie i ruszają do Atlanty, by schronić się pod skrzydła niesympatycznego brata głównego bohatera, który łaskawie zgadza się wspomóc ich finansowo. Po drodze jednak trafiają do podejrzanego moteliku Elysium, który okazuje się hipisowską komuną. Parka wielkomiejskich snobów początkowo okazuje podszytą pogardą rezerwę dziwacznym i barwnym mieszkańcom Elysium, którzy lubią przechadzać się nago i kpią z materialistycznych ciągot, ale z czasem pozwala, by przeniknął ich duch wspólnoty, który odmieni ich niezbyt udane życie.

Mieszane recenzje krytyków zza wielkiej wody wskazują, że niestety "Raj na ziemi" zawodzi tam, gdzie najmniej się tego spodziewamy po mistrzu współczesnej satyry – nie jest specjalnie śmieszny.

USA 2012 | reżyseria: David Wain | dystrybucja: UIP | czas: 98