Reklama

Thriller "Kontrabanda" ("Contraband", Francja/USA/Wielka Brytania, reż. Baltasar Kormakur) to historia usiłującego zerwać z mroczną przeszłością mężczyzny oraz jego rodziny, którą pragnie on za wszelką cenę chronić.

Przemytnik Chris Farraday (w tej roli Mark Wahlberg) porzucił przestępczą działalność na rzecz spokojnego życia z rodziną. Gdy jego szwagier, Andy, wpada w kłopoty, przemycając narkotyki na zlecenie bezlitosnego Briggsa, Chris zostaje zmuszony do spłacenia długu Andy'ego oraz do powrotu do dawnego zajęcia.

Wspierany przez przyjaciela, Sebastiana, mężczyzna kompletuje ekipę towarzyszy, z którą wyrusza do Panamy. Sytuacja szybko się komplikuje. Chris musi stawić czoło brutalnym handlarzom narkotyków, policji i płatnym zabójcom - zanim jego żona Kate (Kate Beckinsale) i synowie staną się celami dla niebezpiecznych ludzi.

"Kontrabandę" wyreżyserował znany filmowiec z Islandii, Baltasar Kormakur. W obsadzie filmu, obok Wahlberga i Beckinsale, są m.in. Ben Foster, Giovanni Ribisi i Diego Luna.

W piątek na duże ekrany trafi również zrealizowany w konwencji filmu drogi obraz "Robert Mitchum nie żyje" ("Robert Mitchum est mort", reż. Olivier Babinet i Fred Kihn), produkcja francusko-polska. Głównymi bohaterami są dwaj mężczyźni podróżujący przez Europę: bezrobotny aktor Franky, który cierpi na bezsenność, i jego menadżer Arsene, kleptoman. Część akcji filmu rozgrywa się w Polsce (zdjęcia kręcono w Łodzi). Drugoplanowe role zagrali polscy aktorzy, m.in. Danuta Stenka i Wojciech Pszoniak. (PAP)

jp/ hes/