Głównym bohaterem filmu jest Frank - świetnie zapowiadający się student medycyny. Frank całe dnie spędza w swoim przytulnym mieszkanku, gdzie uczy się do egzaminów. Jego spokojne życie zakłóca spotkanie na schodach dość irytującej sąsiadki Lotty. Nagle zauważa, że coś dziwnego zaczyna się dziać wokół niego. Za każdym razem, kiedy opuszcza swój dom, odczuwa strach. Zbyt gadatliwa dozorczyni, za głośne dzieci, wścibska sąsiadka i niebezpieczny narzeczony Lotty, straszny Micke, zamieniają życie spokojnego studenta w prawdziwy koszmar...

Reklama
Materiały Prasowe

"Frank stroni od towarzystwa, rówieśnicy mają go za outsidera. Wyróżnia się także na tle typowych pierwszoplanowych ról męskich - jest aseksualny, lękliwy, daleko mu do stereotypowego macho. Nasze wyzwanie to sprawić by widzowie zdobyli się na współczucie dla tak dziwnej postaci, by podążali za nią i zrozumieli jej postępowanie" - mówią reżyserzy, dla których "Klatka" to fabularny debiut.

W filmie występują: Emil Johnsen (Frank), Peter Stormare (Micke) i Ylva Gallon (Lotta).

"Klatka" wejdzie do kin 28 października. Jednak polska publiczność mogła zobaczyć film już podczas 5. Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym i Janowcu. Obraz przyjęto owacyjnie.

http://youtu.be/gZ3mEc7YYaE