"Transformers 3" ("Transformers: The Dark of the Moon", w technologii 3D), kolejną część sagi o robotach, łączącej cechy kina akcji i science fiction, wyreżyserował Amerykanin Michael Bay ("Bad Boys", "Armageddon", "Pearl Harbor"), twórca poprzednich filmów z serii: "Transformers" (2007) i "Transformers: Zemsta upadłych" (2009).

Reklama

W obsadzie "Transformers 3" są m.in.: Shia LaBeouf, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, Rosie Huntington-Whiteley oraz John Malkovich, John Turturro, Frances McDormand i Patrick Dempsey.

Tytułowe Transformery to zaawansowane technicznie roboty, zamieszkujące planetę Cybertorn, które posiadają zdolność transformacji - przekształcania swoich "ciał" w inne formy, np. w pojazdy. Roboty dzielą się na dwie walczące ze sobą frakcje: Autoboty i Decepticony.

W kolejnej odsłonie filmowej historii stawką jest przewaga militarna w przestrzeni kosmicznej. Autoboty dowiadują się o statku kosmicznym z planety Cybertron, ukrytym na Księżycu. Chcą dotrzeć do niego przed Decepticonami. Poznanie sekretów statku może wpłynąć na wynik ostatecznej bitwy między Transformerami.