• ~ów
    (2015-02-23 22:04)
    ten oskar przyznany jest chyba tylko po to, by zainteresować świat filmem, który szkaluje Polskę.
  • ~Polak z oddali
    (2015-02-23 17:04)
    Stereotyp o Polakach na gali Oscarów. Pawlikowski: "pewnie wszyscy już są pijani"

    Film "Ida" zdobył najważniejszą nagrodę filmową - Oscara. Ale dlaczego reżyser Paweł Pawlikowski podczas gali rozdania Oscarów nie ugryzł się w język? Być może nie popisałby się takim "żarcikiem". Dziękując swojej ekipie powiedział, że pewnie wszyscy są już pijani. No i jak walczyć ze stereotypami, skoro taką głupotę usłyszały miliony na całym świecie.
    "Ida" zdobyła Oscara. O sukcesie Polaków mówiło się jeszcze przed galą wręczenia Oscarów. Osiągnięciem była już sama nominacja. A przyznanie Oscara "Idzie" wywołało niemalże medialną histerię. W tych pełnych euforii relacjach prosto w Hollywood umknęła jednak jakoś wpadka reżysera, który popisał się niesmacznym żartem odbierając statuetkę.

    „Dziękuję moim polskim przyjaciołom, którzy pewnie oglądają mnie teraz w telewizji, ekipie filmowej, która siedziała ze mną w okopach. Pewnie wszyscy już są teraz pijani” – stwierdził reżyser podczas gali wręczenia Oscarów.
    A tak się oburzamy się, gdy kpią z nas Niemcy: „jedź do Polski, twój samochód już tam jest”. Albo dowcipy o białych niedźwiedziach, "Polaczkach", lenistwie... Pawlikowski pomógł w kolportowaniu stereotypów. Ale po co?
  • ~szary
    (2015-02-24 14:08)
    W takim kinie siedza swinie!
  • ~nauczyciel
    (2015-02-28 11:48)
    "Ida" powinna byc obowiazkowo pokazywana wszystkim uczennicom i uczniom szkol srednich w UE, poniewaz "Ida" pokazuje jak bardzo ohydny jest polski antysemityzm.
  • ~dama
    (2015-02-26 22:33)
    Skrzypek na dachu --- taniec z butelkami na głowie.
  • ~prawda o malomiasteczkowej ciemnocie
    (2015-02-27 00:30)
    …i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami,

    i obróciwszy się, was nie poszarpały”.
  • ~Mikra
    (2015-02-25 13:50)
    Coraz częściej zaczynają doceniać nasze kino , Brawo , może i my sami wreszcie spojrzymy na polską kinematografię życzliwszym okiem.
  • ~obserwator
    (2015-02-25 11:48)
    Czy po tym można mieć jeszcze wątpliwość, że nie jest to polski film? .

    Wpuszczamy coraz więcej lisów do kurnika za nasze własne pieniądze.

    Pawlikowski trzyma na głowie statuetkę Oscara podczas gali
    tak jak żydzi butelkę podczas ich tańca weselnego ...

    Po prostu świętują kolejny swój sukces w zakłamywaniu historii.
  • ~Obrońca dobrego imienia
    (2015-02-25 11:49)
    Petycja w sprawie filmu "Ida"
  • ~antycatholic
    (2015-02-25 11:11)
    polacy musza uczyc sie prawde ze tak samo byli Nazis jak byli niemcy, polaki nie byli lepsi od niemcow

    koniec z polish propaganda! polacy musza patrzec w prawde !
  • ~partyzant
    (2015-02-24 14:14)
    Ten oprych o charyzmie sępa powinien powiedzieć! Ja i moja zaloga pochodzimy z bolszewii a ta jak wam wiadomo dziazy wóde szklanami a po takim szczęściu jak to gwarantowanie już lezy pod stolem.
  • ~gość
    (2015-02-24 12:14)
    Nawet na głowie go sobie postawił. To taka moda? A jeszcze gadka o Polakach pijakach. Niezła reklama naszego kraju na świecie. Ten film jest tak polski jak sponsorzy tego obrazu.
  • ~hi
    (2015-02-23 22:31)
    hihihyi.h
  • ~wacław
    (2015-02-25 02:54)
    ten film jest nawet spoko, jak na lata 60-te, jak na film współczesny jest do bani. Dłużyzny, nuda, dłużyzny, nuda i jakby tego było mało czarno-biały... szok!
  • ~znudzony
    (2015-02-24 00:06)
    Donek Doda Ida wszak chodzi o 64mld baksów
  • ~to był zamach
    (2015-02-23 23:41)
    w przyszłym roku oskary zdobędzie "Smoleńsk" a za całokształt kariery aktorskiej Świrosław Polskęzbaw
  • ~Film gn(Ida) dla POPów
    (2015-02-23 23:06)
    Film został nakręcony dla potomków Pełniących Obowiązki Polaków (POPów) i na ich zlecenie.
    Po wojnie Stalin przysłał do Polski od 200 do 300 tys. obcych kulturowo Rosjan najczęściej o korzeniach ży_dowskich mających pełnić dla miejscowych Polaków rolę elity (urzędy, wojsko, sądy, media) w miejsce mordowanej w katowniach ubeckich inteligencji z Powstania Antykomunistycznego. POPy nigdy nie opuścili Polski wtapiając się w otoczenie i zawłaszczając sobie prawo do decydowania co należy myśleć i mówić.
  • ~Jack
    (2015-02-23 22:59)
    Pawlikowski,przyjajes nasaze zwyczaje, uchlales się,a co na to TORA?
  • ~Jack
    (2015-02-23 22:54)
    Radosc gratulacje dla pawlikowsskieego od Komorowsskieo "prezydenta"RP
    za pochanbienie Polakow trudno zrozumieć. Czy to jest nasz prezynedt?
  • ~stach
    (2015-02-24 08:13)
    hej hej ...re.. totyczyja
    Oskar to sukces Polaków ? tak uważasz ? POwiem tak Oskary przyznają żydzi.
    którzy opanowali tę dziedzinę. Oni przyznają Oskary i przyznają swoim.