• ~Genitaliusz
    (2015-02-23 19:16)
    To Chazar jest ?
  • ~windykator
    (2015-02-23 19:16)
    „Ida” to film antypolski, który przynosi więcej szkody niż pożytku. Nie cieszę się z tego Oscara.W usa jedyny film o Polsce i Polakach jaki może dostać Oscara to oczywiście film antypolski
  • ~obserwatore
    (2015-02-23 20:44)
    POLACY mordowali i zwalali na Niemców. Ochyda i źenada.
  • ~sie pytam
    (2015-02-23 20:14)
    Czarni uwazaja ze 80% komisji do Oskara to biali i tylko 30% kobiet i to trzeba zmienic a ile eskimosów?
  • ~co za pajac pawlikowski
    (2015-02-23 20:03)
    @odmiene zdanie film jest to rzygowina antypolska sklecona przez **tasa PAWLIKOWSKIEGO POd ksenofobiczne gusta I biznes holy kasty
  • ~odmienne_zdanie
    (2015-02-23 19:41)
    niestety zasciankowi Polacy znaja sie na sztuce jak na g*wnie. Duzo nam jeszcze brakuje by zrozumniec, ze ktos moze miec odmienna wizje:( I nie trzeba go z tego powodu mieszac z blotem!!! IDA nie jest latwym czy przyjemnym filmem, nie po to zostala stworzona... ale to juz temat na inne polemike... niestety nie z wami bando zawzietych ksenofobow!!! duzo jeszcze czas musi uplynac by Polacy zrozumieli ze nie sa pepkiem swiata:)
  • ~Fruzia
    (2015-02-23 19:40)
    ~Patriota2015-02-23 18:10
    Kto Polak, ten nie pójdzie na antypolski film.

    Prawdziwy Polak, który na dodatek uważa się za patriotę powinien znać język ojczysty. O Tobie tępy analfabeto niestety powiedzieć tego się nie da...
  • ~ANTYKOMOR
    (2015-02-23 19:34)
    " OZEL BIALY " OD BULA MUROWANY!!!
  • ~Karol
    (2015-02-23 19:09)
    Przecież ten film jest antypolski! Czym oni kur... się podniecają?

    To jacyś idioci!!
  • ~Jak tam mozna ! pluja nam w twarz ... zenada !
    (2015-02-23 19:04)
    re~Patrzę i oczom nie wierzę -
    poprostu BRAK SLOW ! - a gawiedz sie cieszy ...
    no coz... na glupote nie ma rady !:(
  • ~Bool-dog
    (2015-02-23 18:30)
    Kolejny Oskar będzie za film o współpracy Polaków przy budowie drewnianych baraków i wieżyczek wartowniczych.
    Ja też nie IDĘ !
  • ~Ewa Zakopacz
    (2015-02-23 21:14)
    Ten film to trochę podobny do" 50 twarzy Greya" , gratulacje dla reżysera .
  • ~Anty Nie-Goj
    (2015-02-23 18:34)
    Triumf semickiego anty-polonizmu.
  • ~Patriota
    (2015-02-23 18:10)
    Kto Polak, ten nie pójdzie na antypolski film.
  • ~Wilk o wyje
    (2015-02-23 18:20)
    reżyser, który powinien dostać Oskara to Pan Adamczyk za serial RANCZO !!!
  • ~ALA
    (2015-02-23 17:38)
    NASTEPNY OSKAR BEDZIE DLA FILMU "ROZTERKI HITLERA" I NAKRECI GO POLANSKI
  • ~Szewc Kilinski
    (2015-02-23 17:43)
    Fatalna wypowiedz Pawlikowskiego, rozumiem ze się cieszyl, ale zrobił poważny film a nie komedię, a zachowal w trakcie dziękczynienia jak ******** , mógł przynajmniej baran przygotować sobie na kartce i przeczytać, ale osiał albo sowa orła nigdy nie urodzi. Mam do durnia awers, nie widziałem tego filmu i na pewno na niego nie pójdę, trzymając statuetkę, widać było jak potraktował fabułę filmu. Palant i tyle.
  • ~Es Teta
    (2015-02-23 17:36)
    Z tego, co Jurek pisze o treści i fabule (filmu nie widziałem i chyba się nie wybiorę) to tytuł filmu może powinien być sformułowany równie atrakcyjne, np. (gn)Ida...?
  • ~jurek
    (2015-02-23 17:24)
    Ida jest filmem o inteligentnych i wrażliwych Żydach (Ida, Wanda i saksofonista) na tle tępych i zawistnych Polaków. Każda scena filmu pokazuje kontrast sprawnych intelektualnie Żydów i przygłupich Polków w scenerii niechlujnej Polski.
    Ida jest uczuciowa i zaangażowana w to co robi. Kwintesencją jest scena gdy Ida nie składa ślubów zakonnych a pucołowata Polka bezmyślnie klepie słowa przysięgi pod nadzorem starszej polskiej zakonnicy.
    Wanda jest atrakcyjną, błyskotliwą i kreatywną kobietą, słucha poważnej muzyki (scena samobójstwa), jeśli może pije dobre alkohole w eleganckich kieliszkach ale jak prawdziwy artysta nie stroni od opilstwa z butelki. Jest sama bo przecież nie może być dłużej niż 15 minut w łóżku z polskimi mężczyznami przypominającymi wieprze (dwóch kochanków pokazanych w filmie).
    Efektowny saksofonista jest przeciwieństwem reszty tumanowatych członków zespołu muzycznego. Zespół zazwyczaj gra polskie melodie (bum cyk cyk) ale fragment, który gra saksofonista i podoba się Idzie to standard amerykański.
    Tłum na pogrzebie Wandy to zestaw debilnych twarzy Polaków i przemówienie parodiujące styl gomułkowskim.
    Wszystkie sceny filmu są analogiczne do opisanych wyżej.
    Trzeba przyznać, że każda scena po mistrzowsku realizuje cel filmu – pokazanie dysproporcji między inteligentnymi Żydami i tępymi Polakami.
  • ~SŁOŃ
    (2015-02-23 17:32)
    Jesteś patriotą , nie idż do kina na Idę, nie dostarczaj kasy anty Polakom.

Może zainteresować Cię też: