• ~kork
    (2015-02-23 15:56)
    nie możecie sobie kręcić tych filmów w Izraelu? Tacy ci Żydzi są nachalni, a potem się dziwią, że nie są lubiani.
  • ~marek
    (2015-02-23 15:57)
    Nie rozumiem dlaczego niektórzy nie potrafią docenić, tego, co zrobili dla nas Twórcy Idy. Ja powiem krótko: Dziękuję!
  • ~mores
    (2015-02-23 15:57)
    widać, że gościu wypalił skręta przed wyjściem, nie wiem czym się tak ta publika podnieca
  • ~hanka
    (2015-02-23 16:27)
    rozumiem radosc pana tworcy,ale wypowiedz byla skandaliczna-ja z rodzina nie upilam sie na wiesc o wygranej,98 % obywateli takoz-prostak pozostanie soba zawsze i niazaleznie od okolicznosci
  • ~pawel
    (2015-02-23 16:27)
    Tylko u nas jest mozliwe finansowanie filmow ktore szkodza wizerunkowi POLAKOW .!
    Jesli ta tworczosc jest ZGODNA z oczekiwaniami starszych braci -to nawet gniot dostanie Oskara
  • ~ergv
    (2015-02-23 16:33)
    Plują nam w twarz, a my jeszcze skowyczmy z zachwytu., że to ożywczy deszczyk.
  • ~widz
    (2015-02-23 16:38)
    Koszerny ten Oscar a na dodatek sami go sfinansowaliśmy - niejaka Ogrodowicz z Instytutu Filmu wywaliła 3,5 melona na taki anty -polski szajs.
    A kto się cieszy? Eskimosi.
  • ~potwierdzam - PRZYJACIELE BYLI JUZ PIJANI
    (2015-02-23 16:48)
    „Dziękuję moim polskim przyjaciołom, którzy pewnie oglądają mnie teraz w telewizji, ekipie filmowej, która siedziała ze mną w okopach. Pewnie wszyscy już są teraz pijani” . PIĘKNE SŁOWA, IDEALNIE PASUJĄCE DO ŚRODOWISKA ARTYSTYCZNEGO I POLITYCZNEGO PLATFORMY OBYWATELSKIEJ I KOMOROWSKIEGO B.
  • ~Analityk
    (2015-02-23 16:48)
    We wszystkich nadchodzących wyborach, Polacy nie powinni głosować na Dawidów oraz na osoby mające nazwiska męskie kończące się na "ski", "cki" oraz "icz". Takim sposobem odsuniemy od możliwości wpływania na losy Polski i Polaków wszelkiej maści potomkom zarozumiałej szlachty oraz Dawidom ukrywającym się pod takimi nazwiskami. Dawidki opluwają Polskę i Polaków w tym filmie, a idioci z tego się cieszą.
  • ~benek
    (2015-02-23 16:50)
    to kolejny kosmonauta z Polski
  • ~Polak z oddali
    (2015-02-23 17:04)
    Stereotyp o Polakach na gali Oscarów. Pawlikowski: "pewnie wszyscy już są pijani"

    Film "Ida" zdobył najważniejszą nagrodę filmową - Oscara. Ale dlaczego reżyser Paweł Pawlikowski podczas gali rozdania Oscarów nie ugryzł się w język? Być może nie popisałby się takim "żarcikiem". Dziękując swojej ekipie powiedział, że pewnie wszyscy są już pijani. No i jak walczyć ze stereotypami, skoro taką głupotę usłyszały miliony na całym świecie.
    "Ida" zdobyła Oscara. O sukcesie Polaków mówiło się jeszcze przed galą wręczenia Oscarów. Osiągnięciem była już sama nominacja. A przyznanie Oscara "Idzie" wywołało niemalże medialną histerię. W tych pełnych euforii relacjach prosto w Hollywood umknęła jednak jakoś wpadka reżysera, który popisał się niesmacznym żartem odbierając statuetkę.

    „Dziękuję moim polskim przyjaciołom, którzy pewnie oglądają mnie teraz w telewizji, ekipie filmowej, która siedziała ze mną w okopach. Pewnie wszyscy już są teraz pijani” – stwierdził reżyser podczas gali wręczenia Oscarów.
    A tak się oburzamy się, gdy kpią z nas Niemcy: „jedź do Polski, twój samochód już tam jest”. Albo dowcipy o białych niedźwiedziach, "Polaczkach", lenistwie... Pawlikowski pomógł w kolportowaniu stereotypów. Ale po co?
  • ~Patrzę i oczom nie wierzę
    (2015-02-23 17:12)
    Pajac jakiś, żeby nie powiedzieć... może nawet dureń... - jak patrzę na zdjęcia i te wypowiedzi facecika z tym pozłacanym tombakiem kawałkiem metalu w ręku.
  • ~jurek
    (2015-02-23 17:24)
    Ida jest filmem o inteligentnych i wrażliwych Żydach (Ida, Wanda i saksofonista) na tle tępych i zawistnych Polaków. Każda scena filmu pokazuje kontrast sprawnych intelektualnie Żydów i przygłupich Polków w scenerii niechlujnej Polski.
    Ida jest uczuciowa i zaangażowana w to co robi. Kwintesencją jest scena gdy Ida nie składa ślubów zakonnych a pucołowata Polka bezmyślnie klepie słowa przysięgi pod nadzorem starszej polskiej zakonnicy.
    Wanda jest atrakcyjną, błyskotliwą i kreatywną kobietą, słucha poważnej muzyki (scena samobójstwa), jeśli może pije dobre alkohole w eleganckich kieliszkach ale jak prawdziwy artysta nie stroni od opilstwa z butelki. Jest sama bo przecież nie może być dłużej niż 15 minut w łóżku z polskimi mężczyznami przypominającymi wieprze (dwóch kochanków pokazanych w filmie).
    Efektowny saksofonista jest przeciwieństwem reszty tumanowatych członków zespołu muzycznego. Zespół zazwyczaj gra polskie melodie (bum cyk cyk) ale fragment, który gra saksofonista i podoba się Idzie to standard amerykański.
    Tłum na pogrzebie Wandy to zestaw debilnych twarzy Polaków i przemówienie parodiujące styl gomułkowskim.
    Wszystkie sceny filmu są analogiczne do opisanych wyżej.
    Trzeba przyznać, że każda scena po mistrzowsku realizuje cel filmu – pokazanie dysproporcji między inteligentnymi Żydami i tępymi Polakami.
  • ~SŁOŃ
    (2015-02-23 17:32)
    Jesteś patriotą , nie idż do kina na Idę, nie dostarczaj kasy anty Polakom.
  • ~Es Teta
    (2015-02-23 17:36)
    Z tego, co Jurek pisze o treści i fabule (filmu nie widziałem i chyba się nie wybiorę) to tytuł filmu może powinien być sformułowany równie atrakcyjne, np. (gn)Ida...?
  • ~ALA
    (2015-02-23 17:38)
    NASTEPNY OSKAR BEDZIE DLA FILMU "ROZTERKI HITLERA" I NAKRECI GO POLANSKI
  • ~Szewc Kilinski
    (2015-02-23 17:43)
    Fatalna wypowiedz Pawlikowskiego, rozumiem ze się cieszyl, ale zrobił poważny film a nie komedię, a zachowal w trakcie dziękczynienia jak ******** , mógł przynajmniej baran przygotować sobie na kartce i przeczytać, ale osiał albo sowa orła nigdy nie urodzi. Mam do durnia awers, nie widziałem tego filmu i na pewno na niego nie pójdę, trzymając statuetkę, widać było jak potraktował fabułę filmu. Palant i tyle.
  • ~Patriota
    (2015-02-23 18:10)
    Kto Polak, ten nie pójdzie na antypolski film.
  • ~Wilk o wyje
    (2015-02-23 18:20)
    reżyser, który powinien dostać Oskara to Pan Adamczyk za serial RANCZO !!!
  • ~Bool-dog
    (2015-02-23 18:30)
    Kolejny Oskar będzie za film o współpracy Polaków przy budowie drewnianych baraków i wieżyczek wartowniczych.
    Ja też nie IDĘ !