Sellin o triumfie "Romy" nad "Zimną wojną": Poprawność polityczna gra rolę

Trzymałem kciuki, by "Zimna Wojna" dostała Oscara, ale podziwiam reżysera, który stworzył "Romę". W przypadku rywalizacji filmów zagranicznych wybór akademii jest efektem wielu czynników, nie tylko artystycznych - ocenił w poniedziałek wiceminister kultury Jarosław Sellin.

wróć do artykułu
  • ~Dziadek Dzidek
    (2019-02-25 12:45)
    Q..wa, wszędzie nas krzywdzą , skoczkom żle mierzą długość skoku,Oskara nie dali bo wolą film meksykański,Horngacher jeszcze się nie wypowiedział- Polacy przez to bez medalu.Wszyscy przeciw nam nic tylko płakać, albo poskarżyć się babci.
  • ~Trzeźwy
    (2019-02-25 12:54)
    Po ostatnim konflikcie z narodem wybranym było jasne, że Oskary przepadły - bo kto o tym decyduje?...
  • ~sd2017
    (2019-02-25 12:35)
    No to co - Amerykanie nie są naszymi sojusznikami, naszymi przyjaciółmi ? Woleli Meksykanów, do których ich prezydent ma pretensje za nielegalną imigrację ?
  • ~ajajaj
    (2019-02-25 13:23)
    Wydaje mi sie, ze poprawnosc polityczna nie ma tu zadnego znaczenia. Przeciez czegos takiego jak poprawnosc polityczna nie da sie ustalic. Poprawnosc polityczna jest jak guma do zucia i sie zmienia w zaleznosci od rzadow, od ustroju albo swiatopogladu czy ogolnie mowiac od sytuacji politycznej.
  • ~Polak z Polski
    (2019-02-25 12:43)
    Film "Zima wojna" Pawła Pawlikowskiego jest naprawdę wspaniałym filmem, a tacy aktorzy jak Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc i Agata Kulesza to gwiazdy polskiej kinematografii świecące najjaśniejszym światłem talentu i profesjonalizmu. Kupiłem płytę CD i z żoną obejrzeliśmy 4 razy w krótkim okresie czasu, bo to bajecznie dobry film, a Pani Joanna Kulig w roli Zuli to arcydzieło aktorskie. Pan Paweł Pawlikowski to Super Reżyser i za te naprawdę wielkie filmy tj. "Ida" i "Zimna wojna" bardzo Panu Pawłowi wraz z żoną dziękujemy, jednocześnie prosząc o następne wspaniałości. Życzymy Panu powodzenia.
  • ~Ob RP
    (2019-02-25 14:02)
    Zastanawiam się czy istnieje taka granica czasu po przekroczeniu,której Selin choć ociupinkę zmądrzeje ?
  • ~Wyborca PIS
    (2019-02-25 13:33)
    W pis znają się na wszystkim.Trzeba slepo wierzyć w to co mówią .Koniec
  • ~Nie wstrzymia
    (2019-02-25 13:29)
    Znów skrzywdzony... Co za mentalność...
  • ~Pepik
    (2019-02-25 14:01)
    No jak juz nie wygywacie Polaczki, to przynajmniej miejcie honor i uznajcie innych. Ale wy i honor? Tego juz dawno w narodzie nie ma, tylko zazdrosc, zazdrosc, zazdrosc!
  • ~On
    (2019-02-25 14:04)
    Piskie placzki chorem: nikt nas nie lubi!
  • ~Cholant
    (2019-02-25 16:50)
    Przecież zimna wojna została okrzyknięta arcydziełem. Gdzie są teraz ci krzykacze? Totalni
  • ~ToYa
    (2019-02-25 18:41)
    Sellin już zapomniał, jak pluł na "Idę. Raptem Pawlikowski dobry. Co za tupet i poróbstwo!!!!

Może zainteresować Cię też: