Williams ma szansę na najważniejszą filmową nagrodę za przebój "Happy" z animacji "Minionki rozrabiają". Do kawałka powstał trwający 24 godziny klip. Na potrzeby trwającego dobę wideo wzięty producent, muzyk i wokalista zapętlił wielokrotnie utwór, ilustrując nagranie ujęciami ludzi tańczących w różnych miejscach.

Reklama

http://youtu.be/y6Sxv-sUYtM

Bono i spółka zdobyli uznanie członków Akademii utworem "Ordinary Love", który nagrali do obrazu "Mandela: Long Walk to Freedom". To pierwsza piosenka zespołu od 2010 roku. Kompozycja ukazała się na singlu 29 listopada, na kilka dni przed śmiercią Nelsona Mandeli. Numer zdobył już Złoty Glob, czyli nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Pewnym zaskoczeniem jest nominacja dla wokalistki Yeah Yeah Yeahs, Karen O, która jest autorką oraz wykonawczynią piosenki "The Moon Song" z filmu "Ona" Spike'a Jonze'a. Amerykanka zarejestrowała ją w swoim domu, zainspirowana filmem. W obrazie numer wykonują bohaterowie grani przez Joaquina Phoeniksa i Scarlett Johansson. Kawałek znajduje się do odsłuchu na SoundCloud.

Oto pełna lista muzycznych nominacji:

Muzyka:

Reklama

John Williams – "Złodziejka książek"
Steven Price – "Grawitacja"
Owen Pallett – "Ona"
Alexandre Desplat – "Tajemnica Filomeny"
Thomas Newman – "Ratując pana Banksa"Piosenka:

Bruce Broughton i Dennis Spiegel – "Alone Yet Not Alone" ("Alone Yet Not Alone")
Pharrell Williams – "Happy" ("Minionki rozrabiają")
Anderson-Lopez i Robert Lopez – "Let It Go" ("Kraina lodu")
Karen O – "The Moon Song" ("Ona")
U2 – "Ordinary Love" ("Mandela: Long Walk to Freedom")