Norah Jones zaśpiewa 24 lutego na scenie Dolby Theatre nominowaną do Oscara piosenkę "Everybody Needs A Friend" z komedii "Ted". Reżyser i scenarzysta filmu, a prywatnie bliski przyjaciel wokalistki, Seth MacFarlane bardzo zabiegał o obecność Norah Jones na gali.

Reklama

– Nie mogłam odmówić swemu przyjacielowi, zwłaszcza, że poprowadzi tę galę! – mówi piosenkarka o zaproszeniu do udziału w wielkim filmowym wydarzeniu. – Udział w tak prestiżowym wydarzeniu to okazja jedyna w swoim rodzaju – dodaje.

Występ Norah Jones na ceremonii rozdania Oscarów stał pod znakiem zapytania z powodu wcześniej zaplanowanych zobowiązań koncertowych. Wokalistce udało się jednak przełożyć planowany na 24 lutego koncert w australijskim Perth na 13 lutego.

– Mam nadzieję, że wszyscy, którzy wybierali się na mój koncert zrozumieją okoliczności – zwróciła się w liście do swych fanów Norah Jones. – Przepraszam za wszelkie niedogodności – dodała.

85. gala rozdania Nagród Akademii odbędzie się w Dolby Theatre w Los Angeles i poprowadzi ją wspomniany Seth MacFarlane.