W menu oscarowej, trzydaniowej kolacji znalazły się: sałatka, sola i ciasto cytrynowe. Ale goście, wśród których byli Justin Timberlake, Christian Bale i Russell Brand, równie chętnie zajadali się przekąskami: cienkim chlebkiem z wędzonym łososiem, tatarem z tuńczyka w sezamie, mini cheeseburgerami, pizzą z czarnymi truflami oraz prażonym ryżem.

Reklama

Dla amatorów przygotowano także bary z sushi i owocami morza oraz bar deserowy. A przede wszystkim szampan Moet & Chandon. Na smakowite potrawy dosłownie rzuciła się współgosdyni Oscarów Anne Hathaway, która tłumaczyła: "Muszę dostać coś do jedzenia. Umieram z głodu!".

Doroczny bal fundacji Eltona Johna na rzecz walki z AIDS odbywał się natomiast w Pacific Design Center. Jego gośćmi byli m.in. Vanessa Hudgens, Chace Crawford, Chris Colfer z "Glee". O pokarm dla gwiazdorskich dusz zadbała Florence Welch (Elton zaśpiewał z nią w duecie jego klasyczne "Tiny Dancer"). O menu dla ciał zadbał Ludo Lefebvre. Gościom zaserwowano posiłek z czterech dań, który składał się z zupy z kozim serem, sałatki, soli z puree szpinakowym i polentą kokosową oraz polędwicą wołową i lokalną zieleniną. Na deser? tarta jabłkowa.