W wywiadzie dla portalu Deadline showrunnerzy serialu, Craig Mazin sprawujący także funkcję reżysera oraz Neil Druckmann, autor oryginalnej gry wideo, dali do zrozumienia, że "The Last of Us" może mieć minimum cztery sezony.

Reklama

"Nigdzie się nie spieszymy"

Nie wydaje się nam, że będziemy w stanie opowiedzieć tę historię w ciągu dwóch kolejnych sezonów, ponieważ nigdzie się nie spieszymy, lecz podążamy interesującymi nas ścieżkami, co zresztą robiliśmy także za pierwszym razem – stwierdził Mazin. Dopóki ludzie będą oglądać, dopóty będziemy tworzyć kolejne odcinki – sezon trzeci będzie znacznie obszerniejszy. I co więcej, ta historia może wymagać także czwartego sezonu – oznajmił reżyser.

Większa niż dotąd "obszerność" trzeciego sezonu może oznaczać podzielenie go na dwie części - co ostatnio regularnie praktykuje przy swoich serialowych hitach największy konkurent HBO na rynku streamingowym, czyli Netflix.

Reklama

Fani mają jednak wątpliwości, czy tyle sezonów rozwodni to fabuły serialu. Wszak gra, na której go oparto, doczekała się dotąd jedynie dwóch odsłon i choć od dłuższego czasu spekuluje się o "trójce", Druckmann nie chciał tego potwierdzić w rozmowie z Deadline.

Gwiazdorska obsada "The Last Of Us"

Przed nami jednak jeszcze premiera sezonu drugiego, który ma się pojawić dopiero w 2025 roku, choć zdjęcia już trwają. Ostatnio do obsady dołączył nominowany w tym roku do Oscara Jeffrey Wright, który wystąpi jako Isaac, przywódca dużej grupy milicji, który szuka wolności, ale zamiast tego wikła się w niekończącą wojnę przeciwko zaskakująco zaradnemu wrogowi. Nie wszyscy wiedzą, że aktorwcielał się już w postać Isaaca w grze wideo "The Last of Us Part II".

W serialu ponownie wystąpią Pedro Pascal jako Joel, Bella Ramsey jako Ellie, Gabriel Luna jako Tommy, Rutina Wesley jako Maria. Poza Wrightem do obsady dołączyli niedawno Kaitlyn Denver jako Abby, Isabela Merced jako Dina, Young Mazino jako Jesse, Ariela Barer jako Mel, Tati Gabrielle jako Nora, Spencer Lord jako Owen i Danny Ramirez jako Manny. W serialu wystąpi gościnnie również Catherine O'Hara, czyli słynna matka "Kevina samego w domu".

Serial został napisany i wyprodukowany przez Craiga Mazina ("Czarnobyl") oraz twórcę gry wideo Neila Druckmanna. Producentami wykonawczymi są Carolyn Strauss, Evan Wells, Asad Qizilbash, Carter Swan i Rose Lam.

Największy hit HBO Max w Polsce i Europie

"The Last of Us" oparto na znanej na całym świecie i cenionej przez graczy i krytyków grze wideo "The Last of Us", opracowanej przez Naughty Dog dla platform Playstation. To najchętniej oglądany tytuł w historii HBO Max nie tylko w Europie, ale też w Polsce.

Akcja serialu rozgrywa się 20 lat po zniszczeniu cywilizacji przez globalną pandemię. Joel (Pedro Pascal), ciężko doświadczony przez los, ale zahartowany w bojach ocalały, przejmuje opiekę nad 14-letnią Ellie (Bella Ramsey), która może być ostatnią nadzieją ludzkości. Pozornie proste zadanie przeradza się w brutalną, lecz i wzruszającą podróż, gdy tych dwoje przemierzając Stany Zjednoczone zaczyna polegać na sobie, by przeżyć.