"Lucky!". Kim jest Bernie Ecclestone?

Bernie Ecclestone przez ponad czterdzieści lat panował nad bezwzględnym światem Formuły 1. Serial "Lucky!" jest zapowiadany jako "niesamowita podróż przez świat superszybkich aut, śmiertelnego ryzyka, wpływowych polityków, pięknych kobiet, sławy i ogromnych pieniędzy".

Mogę szczerze powiedzieć, nigdy niczego nie planowałem. Po prostu korzystałem z nadarzających się okazji. Czasami dawało mi to powody do radości, a czasami żałowałem swoich decyzji. Ogólnie rzecz biorąc, miałem szczęście! – tłumaczy sam Ecclestone w nawiązaniu do tytułu serialu.

Reklama

Barwne, enigmatyczne i bezwzględne podejście Ecclestone'a katapultowało Formułę 1 do pozycji światowego fenomenu, który znamy obecnie i już na zawsze zmieniło krajobraz sportów motorowych. Brytyjczyk to bez cienia wątpliwości postać równie legendarna, co kontrowersyjna.

"Lucky!". Tajne negocjacje z Putinem

Reklama

Enzo Ferrari, Ayrton Senna, Niki Lauda, Alain Prost, Michael Schumacher, Fernando Alonso, Sebastian Vettel, Lewis Hamilton – tych legend Formuły 1 nie trzeba nikomu przedstawiać. Od samych nazwisk może zakręcić się w głowie… Wszyscy wymienieni odgrywają ważną rolę w historii Berniego Ecclestone’a. Brytyjczyk nie stronił też od spotkań z gwiazdami filmu i muzyki oraz najważniejszymi politykami, z którymi omawiał szczegóły dalszej ekspansji Formuły 1. Legendą owiane są jego tajne negocjacje z Władimirem Putinem, dotyczące organizacji Grand Prix Rosji w czasie, kiedy armia "zielonych ludzików" wkraczała na Krym.

Ecclestone przeszedł długa drogę – od fana do kierowcy, następnie menedżera kierowcy, właściciela zespołu i wreszcie absolutnego szefa Formuły 1. Dzięki serii bezwzględnych posunięć zyskał całkowitą kontrolę nad Formułą 1, którą utrzymał aż do 2017 roku, kiedy to w wieku 86 lat postanowił usunąć się w cień.

"Lucky!". Gdzie i kiedy oglądać?

Pierwszy odcinek serialu "Lucky!" zostanie udostępniony na Viaplay już 24 listopada. Premiera następnych odcinków serialu będzie następowała w każdy kolejny piątek.

Trwa ładowanie wpisu