"Morderczynie". O czym jest serial?

W serialu "Morderczynie" zło czai się w najmniej spodziewanych miejscach, wywołując ból, gniew i przemoc. To także opowieść o skomplikowanych relacjach łączących poszczególnych członków rodziny głównej bohaterki. Muszą oni zmierzyć się z trudną przeszłością, w której piętno dawnych aktów przemocy nadal wpływa na ich życie.

Fabuła serialu podejmuje także ważne społecznie tematy, takie jak kręgi przemocy oraz skutki domowej agresji. Tajemnice fabuły "Morderczyń" wciągają od pierwszego odcinka, stawiając przed widzami pytania, na które nie ma oczywistych odpowiedzi.

Reklama

"Morderczynie". Kto stoi za serialem?

Scenariusz autorstwa Wiktora Piątkowskiego ("Wataha", "Sortownia"), we współpracy z Joanną Kozłowską ("Sortownia", "Wojenne dziewczyny") i Katarzyną Kaczmarek, został zainspirowany książką non-fiction Katarzyny Bondy. Wszystkie odcinki zostały wyreżyserowane przez Kristoffera Rusa ("Za duży na bajki").

W głównej roli zobaczymy Maję Pankiewicz, znaną z produkcji takich jak "Eastern" czy "Warszawianka". U jej boku wystąpiła Izabela Kuna ("Lejdis", "Teściowie", "Znachor") oraz Eliza Rycembel ("Boże Ciało", "Belfer"). W rolę zaginionego ojca wcielił się Tomasz Schuchardt ("Doppelgänger. Sobowtór", "Wielka woda").

Reklama

W pozostałych rolach m.in. Mateusz Kmiecik ("Archiwista", "Polot"), Anna Nehrebecka ("Ziemia obiecana", "Chce się żyć"), Magdalena Popławska ("Atak paniki", "Szadź"), Kamila Urzędowska ("Chłopi") i Robert Gulaczyk ("Chłopi").

"Morderczynie". Kiedy premiera?

Premiera serialu na platformie Viaplay odbędzie się 27 października.

Trwa ładowanie wpisu