Reklama
Warszawa
Reklama

Orły 2016 dla najlepszych! Oto laureaci "polskich Oscarów" [ZDJĘCIA]

8 marca 2016, 01:05
Ceremonia wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły odbyła się w poniedziałek w Teatrze Polskim w Warszawie. Statuetki, potocznie nazywane "polskimi Oscarami", przyznawane są w kilkunastu kategoriach przez Polską Akademię Filmową (PAF), która zrzesza ponad 600 przedstawicieli filmowej branży. W gali wręczenia Orłów 2016 wziął udział wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński, honorowy patron tegorocznego konkursu o Orły. Minister przybył na ceremonię w towarzystwie swojego brata, reżysera Roberta Glińskiego. Powitał ich prezydent PAF Dariusz Jabłoński, który zaapelował do prof. Glińskiego: "Panie premierze, zwracamy się do Pana z ogromną prośbą, aby razem z Polską Akademią Filmową strzegł Pan swobody twórczej polskiego filmu".
Ceremonia wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły odbyła się w poniedziałek w Teatrze Polskim w Warszawie. Statuetki, potocznie nazywane "polskimi Oscarami", przyznawane są w kilkunastu kategoriach przez Polską Akademię Filmową (PAF), która zrzesza ponad 600 przedstawicieli filmowej branży. W gali wręczenia Orłów 2016 wziął udział wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński, honorowy patron tegorocznego konkursu o Orły. Minister przybył na ceremonię w towarzystwie swojego brata, reżysera Roberta Glińskiego. Powitał ich prezydent PAF Dariusz Jabłoński, który zaapelował do prof. Glińskiego: "Panie premierze, zwracamy się do Pana z ogromną prośbą, aby razem z Polską Akademią Filmową strzegł Pan swobody twórczej polskiego filmu". / PAP / Marcin Obara
"Body/Ciało" to produkcja uhonorowana Orłem 2016 dla najlepszego polskiego filmu. Nagrodę za reżyserię otrzymała za jego realizację Małgorzata Szumowska. "Polskie Oscary" dla najlepszych aktorów pierwszoplanowych zdobyli Janusz Gajos i Maja Ostaszewska.
Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama
Reklama

Komentarze(27)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Jol
  2016-03-08 13:13:05
  Rozpoczyna sie bojkot wszystkiego co ma związek z Maciejem Stuhrem.Kto bedzie chodził do kina na filmy z tym panem to będzie uznany za ....... .Musimy skończyc z akceptowaniem antypolaków w przestrzeni publicznej.
  58
  pokażodpowiedzi (7)
 • mmm
  2016-03-08 14:55:25
  Onegdaj w SPATiF-ie Jan Himilsbach wstał i krzyknął: "inteligencja wyp....ć". Na to Holoubek wstał i powiedział: "nie wiem jak Państwo, ale ja wym...m", Wieść gminna głosi, że inteligencja poszła, i po dziś dzień nie wróciła.
  8
  pokażodpowiedzi (1)
 • niunia666
  2016-03-08 14:09:02
  sama se bojkotuj ~Jol....
  40
  pokażodpowiedzi (2)
 • Sceptissimus
  2016-03-09 10:49:54
  „Z czego się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie!”
  3
 • fuss
  2016-03-10 17:36:47
  Jak tak bardzo chciał robić sobie bekę, to mogł np. z choroby ojca. To przecież fajny temat. Na pewno byłaby super polewka ze starego! Wszystkie aktorki by rechotały. Przecież Maciej jest taki dowcipny!
  11
  pokażodpowiedzi (2)
 • ghjjk
  2016-03-08 16:47:12
  And Oscar goes to ...Alimenciarz. Fantastic story from life of poser and his marvelous achievements as poster child for bunch of crooks. Congratulations.
  11
 • ŁodziakBałutyOSTR
  2016-03-08 21:41:25
  A Maciej spoko koleś żart na poziomie a że nasze państwo jest w opłakanym stanie bo się paru wariatów od ćwierć wieku pcha do władzy to i takie żarty.Ja tam myślę nad bojkotem całego państwa i chuba czas spier... c do ciepłych krajów bo tu ch,,, nocuje a tak wogóle to niech ostatni zgasi to światło !!!!!!
  55
  pokażodpowiedzi (2)
 • sowa
  2016-03-09 13:24:01
  łapka, Maciek!
  37
  pokażodpowiedzi (1)
 • Pytajnick
  2016-03-11 15:52:37
  Problem ludzi pokroju Stuhra, Szumowskiej, Xawerego Żuławskiego, Komasy, Adamik i wielu innych "artystów" polega na tym, że są oni dzieciakami dobrze wypasionych za czasów komuny i nierzadko dość zdolnych artystów. Ich rzeczywistość jest wykrzywiona tym "ułatwieniem dostępu" do życia. On znaleźli się w miejscu gdzie są w sposób zbyt łatwy i oczywisty. Stąd ta swoista dezynwoltura i w rzeczywistości - brak smaku. A także brak poczucia empatii i wyczucia tego co się na prawdę dzieje w realnym świecie. No cóż - jest nadzieja, że w wyniku takich wystąpień PIS rozwali publiczno-państwowe dotowanie kinematografii w postaci towarzysko-salonowej organizacji jakim jest Polski Instytut Sztuki Filmowej. Podam przykład: gdyby na gali Oskarów po zamachu na JFK (gdzie teorie spiskowe funkcjonują do dziś) ktoś zażartował sobie w ten sposób jak robił to przy powszechnym aplauzie pan Stuhr - to ta osoba nie maiła by czego szukać w amerykańskiej elicie po dziś dzień. Nie było by dla niej litości. I kompletny ostracyzm - to by była zdrowa reakcja normalnego środowiska - nawet lewicującego.
  6
 • b.w
  2016-03-12 14:01:10
  niestety , jaki kraj taka elita , wystarczy popatrzec na demonstracje kodu , tłumy pod sztandarami przegranych nieudaczników , wykorzystujący formułę wziętą z kościelnych ceremoni , :: wierni powtarzający formułki , zamienić teksty , w sam raz obraz kościelnej mszy . , kapłani , kościelni -za kasą . biskupi , nawet zakonnice w spódnicy ; bidulka nowacka , czarownica zw okularach
  3
Reklama

Zobacz więcej

Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej