TVP niedawno ogłosiła, że pracuje nad realizacją nowej wersji "Lalki". Wiadomo już, że rolę Stanisława Wokulskiego zagra Marcin Dorociński. Teraz, jak wynika z informacji, do których dotarł Pudelek, stacja rozpoczyna prace nad kolejną nową wersją kultowego filmu.
TVP pracuje nad nową wersją filmu "Trędowata"
Chodzi o film "Trędowata". To historia niespełnionej miłości Stefci Rudeckiej i Waldemara Michorowskiego. Kto tym razem obsadzony zostanie w głównych rolach w nowej wersji "Trędowatej" produkowanej przez TVP?
Jak donosi Pudelek twórcy chcą, by była to "świeża" twarz. Ekipa wchodzi na plan latem, więc trzeba już dopinać kwestie obsady. I telewizja, i producent serialu, Grupa ZPR Media, wiedzą, że decyzja dotycząca tego, kto zagra ikoniczną rolę Stefci, jest absolutnie kluczowa i nie ma tu miejsca na pomyłkę - mówi informator Pudelka.
Trzy aktorki biją się o rolę w "Trędowatej"
Wiadomo, że TVP chce postawić na młodych, zdolnych aktorów, ale w nowej wersji "Trędowatej" ma też nie zabraknąć gwiazd polskiego kina. Szczególnie zażarta ma być walka o rolę Idalii. Ubiegają się o nią trzy aktorki:
- Małgorzata Kożuchowska
- Izabela Kuna
- Magdalena Różczka.
Kożuchowska nie odpuszcza i jest bardzo zdeterminowana - mówi informator Pudelka. Podobno jednym z warunków, jak postawiła aktorka miał być jej powrót do serialu "Rodzinka.pl", jeśli dostanie rolę w tej właśnie produkcji. Czy tak będzie? Czas pokaże.
"Trędowata". Co to za film? Kto w nim grał?
Stefania Rudecka jest guwernantką i panną do towarzystwa w rodzinie Michorowskich. Pewnego dnia poznaje młodego ordynata. zakochują się w sobie bez pamięci, jednak na przeszkodzie ich szczęścia stoją uprzedzenia i plany rodziny ordynata. Ich niespełniona miłość kończy się tragicznie. Stefcia po ciężkiej chorobie umiera.
W wersji z 1976 roku w główne postaci wcielili się Elżbieta Starostecka i Leszek Teleszyński. W 1999 roku powstała z kolei wersja serialowa z udziałem Anity Sokołowskiej i Tomasza Mandesa.