Dziennik Gazeta Prawana logo

Smakosze będą zachwyceni. Przy tym filmie "The Bear" wygląda jak "Bambi"

21 października 2024, 08:00
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Rooney Mara w filmie "Apetyt na więcej. La Cocina"
Rooney Mara w filmie "Apetyt na więcej. La Cocina"/Materiały prasowe
W sieci pojawił się polski zwiastun filmu "Apetyt na więcej. La Cocina" opowiadającego o burzliwych losach pracowników wielkiej nowojorskiej restauracji. W filmie zagrała dwukrotnie już nominowana do Oscara Rooney Mara, a wyreżyserował go nagradzany na festiwalu w Berlinie meksykański twórca Alonso Ruizpalacios. Kiedy "Apetyt na więcej…" pojawi się w polskich kinach?

Film trafi na ekrany polskich kin w 2025 roku; dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Entuzjastyczne recenzje

Pierwsze, pofestiwalowe recenzje są znakomite. 

Przy tym filmie serial "The Bear" wygląda jak disneyowski "Bambi" - czytamy na portalu Deadline. 

Na stronie RogerEbert.com "Apetyt na więcej…" nazwano z kolei "majstersztykiem", zaś polski krytyk Marcin Radomski określi go na łamach swojej KINOrozmowy jako zmysłową i melancholijną metaforę współczesnego Nowego Jorku. "The Bear" połączone z "Menu".

O czym jest "Apetyt na więcej. La Cocina"?

Kuchnia wielkiej nowojorskiej restauracji jest jak mikrokosmos, w którym krzyżują się drogi grupy marzycieli z różnych stron świata. Ich aspiracje i pragnienia boleśnie konfrontują się z rzeczywistością zarządzanej żelazną ręką restauracji. Młoda, lecz doświadczona kelnerka Julia i utalentowany kucharz Pedro muszą ukrywać swoją relację. Młodziutka Estela dopiero wchodzi w ten świat. Pracujący tu od lat Max za wszelką cenę chce udowodnić swój talent. Nonzo marzy, by sprowadzić do Nowego Jorku rodzinę. Na wszystkich z góry spogląda właściciel Rashid, dla którego liczy się tylko sprawnie funkcjonujący biznes. Gdy pewnego dnia rano szef zmiany odkrywa kradzież, wszyscy stają się podejrzani.

Kto stoi za filmem?

"Apetyt na więcej…" wyreżyserował Alonso Ruizpalacios ("Narcos: Meksyk"). Główne role grają Raul Briones ("Na zawsze w moim sercu") i Rooney Mara ("Dziewczyna z tatuażem"), a partnerują im Oded Fehr ("Mumia") i James Waterston ("Stowarzyszenie Umarłych Poetów").

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj