Netflix opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie scenariusza filmu, które potwierdza, że za projektem stoją twórca serialu Steven Knight, reżyser Tom Harper, który nakręcił kilka odcinków sezonu pierwszego, oraz gwiazda "Peaky Blinders" - Cillian Murphy, który w międzyczasie zdobył Oscara za rolę w "Oppenheimerze".

Reklama

Oświadczenie Cilliana Murphy'ego

Wydaje się, że Tommy Shelby jeszcze ze mną nie skończył... To bardzo satysfakcjonujące ponownie współpracować ze Stevenem Knightem i Tomem Harperem przy filmowej wersji "Peaky Blinders". Ten film jest dla fanów - stwierdził Cillian Murphy.

Jestem naprawdę podekscytowany, że ten film niebawem powstanie. To będzie bombowy rozdział w historii "Peaky Blinders". Żadnych granic- skomentował z kolei Knight.

Kiedy ponad dekadę temu po raz pierwszy wszedłem na plan, nikt z nas nie wiedział, czym stanie się ten serial, ale mieliśmy poczucie pewnej magii między obsadą a wystrzałowym scenariuszem. "Peaky Blinders" zawsze było historią o rodzinie- dodał Harper.

O czym jest serial "Peaky Blinders"?

Reklama

"Peaky Blinders" to jeden z najbardziej cenionych przez widzów i krytyków seriali. Saga gangsterskiej rodziny Shelbych doczekała się sześciu sezonów.

Głównym bohaterem jest Thomas Shelby (Cillian Murphy), który wraz z rodziną – starszym bratem Arthurem (Paul Anderson) i ciotką Polly (Helen McCrory) – dowodzi jedną z najsilniejszych grup przestępczych w mieście. Budzący powszechny strach Peaky Blinders zawdzięczają nazwę noszonym przez nich czapkom z wszytymi żyletkami. Zarabiają na nielegalnych zakładach bukmacherskich, haraczach i handlu na czarnym rynku.

Ambicje Tommy'ego wykraczają jednak poza rządzenie podziemnym światkiem Birmingham. Pragnie on wzmocnić swoją pozycję w mieście poprzez prowadzenie legalnych interesów. Szansa na realizację planów przychodzi, gdy w ręce Shelby'ego trafia skradziony z miejscowej fabryki transport broni. Członkowie konkurencyjnych gangów komunistycznych rewolucjonistów i Irlandzkiego Bractwa Republikańskiego zaczynają licznie nawiedzać dzielnicę Small Heath w poszukiwaniu broni. Zaniepokojony możliwością użycia jej przez komunistów lub IRA, sekretarz stanu Winston Churchill przenosi z Dublina do Birmingham bezwzględnego komisarza policji Chestera Campbella (Sam Neill), który ma odzyskać karabiny i oczyścić miasto z gangów. Na drodze Tommy'ego staje także Billy Kimber (Charlie Creed-Miles), mający monopol na zakłady bukmacherskie, które Shelby upatrzył sobie jako źródło zarobkowania.