Międzynarodowa koprodukcja "Unmoored" z udziałem Anny Próchniak i Marty Żmudy Trzebiatowskiej pojawi się w programie festiwalu w ramach pasma Polonica.

Pasmo Polonica

"Unmoored" opowiada historię znanej prezenterki telewizyjnej, która zostaje zmuszona do przerwania nabierającej tempa kariery, kiedy na jej męża padają poważne oskarżenia. Para wyjeżdża z miasta, a następnie próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Na ekranie zobaczymy m.in. Annę Próchniak ("Miasto 44", "Behawiorysta", "Tatuażysta z Auschwitz") i Martę Żmudę Trzebiatowską ("Listy do M.2","„Mowa ptaków", "Wojenne dziewczyny"). Zarówno aktorki, jak i reżyserka filmu, Caroline Ingvarsson, spotkają się z publicznością festiwalu.

Reklama

W paśmie Polonica pojawią się również filmy "Strefa interesów", "Joika", "Przysięga Ireny" i "Late Bloomers", obraz przedstawiający rozwijającą się znajomość dwóch kobiet, które pomimo różnicy wieku łączą podobne przeżycia. W jedną z głównych ról wcieliła się Małgorzata Zajączkowska - aktorka już po raz kolejny będzie gościnią festiwalu. Spotkania z twórcami niezmiennie pozostają darmowe dla publiczności festiwalu.

Nie tylko "Strefa interesów"

Reklama

Rok, w którym w polskiej koprodukcji powstała wybitna "Strefa interesów" Jonathana Glazera, musi być rokiem dobrym i ważnym. Inna rzecz, że na tle tego tytułu wszystkie pozostałe nieco bledną. Postaramy się udowodnić, że to niekoniecznie musi być prawdą. Jak zawsze na Tofifest pokażemy najważniejsze filmy powstałe w koprodukcji z Polską lub z udziałem polskich artystów. Obok filmów znanych już z naszych kin hitem tegorocznej edycji będzie na pewno "Unmoored" - głośny szwedzki obraz w reżyserii Caroline Ingvarsson z udziałem m.in. Anny Próchniak, Marty Żmudy Trzebiatowskiej i Andrzeja Konopki, oraz hollywoodzki "Late Bloomers" Lisy Steen ze wspaniałą kreacją Małgorzaty Zajączkowskiej – mówi Łukasz Maciejewski, kurator pasma Polonica MFF Tofifest.

22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze odbędzie się w dniach 25-30 czerwca w Toruniu. Więcej informacji na stronie internetowej tofifest.pl.