Więcej o innych filmach z aktorką możecie przeczytać także na CANAL+ blog: https://pl.canalplus.com/blog/artykuly/filmy-i-seriale/obsada/malgorzata-kozuchowska-filmy-z-jej-udzialem-czy-to-zolza-czy-jednak-aniol

Reklama

"Zołza" to głośna komedia oparta na autoironicznej książce Ilony Łepkowskiej - „królowej seriali”, która poza "M jak miłość" stworzyła też "Na dobre i na złe" oraz "Barwy szczęścia". Tytuł już sam w sobie jest sugestywny, gdyż zołza to właśnie określenie Anny Sobańskiej - filmowej wersji polskiej scenarzystki.

Film wyreżyserował Tomasz Konecki, twórca takich hitów, jak "Pół serio", "Ciało", „Lejdis”, „Testosteron”, "Idealny facet dla mojej dziewczyny" (w duecie z Andrzejem Saramonowiczem) i filmu „Listy do M. 3”, a za scenariusz odpowiedzialna była sama Łepkowska. Producentem filmu jest Wonder Films - dom produkcyjny stworzony przez Ingę Kruk, Klaudiusza Frydrycha i Krzysztofa Raka.

Obok Kożuchowskiej, w filmie wystąpili także inni czołowi polscy aktorzy, m.in. Artur Żmijewski, Anna Dymna, Rafał Zawierucha, Bronisław Wrocławski, Jacek Borusiński, Philippe Tłokiński, Marcin Perchuć, Leon Charewicz i Katarzyna Ankudowicz. Obsadę uzupełniają Kamila Kamińska, Sabina Karwala, Milena Suszyńska-Dziuba, Barbara Garstka, Jessica Walecka, Ada Fijał, Agnieszka Wosińska, Karolina Staniec, Monika Pikuła, Lena Góra, Kamila Urzędowska, Aleksandra Justa oraz Aleksandra Górska.

Zobaczcie tę wzruszającą, ale też przewrotną historię producentki filmowej i telewizyjnej, której zawodowa kariera kwitnie, podczas gdy życie prywatne zaczyna się rozpadać.

Film z Małgorzatą Kożuchowską: "Zołza"

Anna Sobańska (w tej roli właśnie Małgorzata Kożuchowska) to kobieta sukcesu i… niekwestionowana zołza (https://www.canalplus.com/pl/film/zolza/h/13690947_70026). To wpływowa scenarzystka i producentka, laureatka nagród, idolka mas, królowa show-biznesu, żelazna dama telewizji. Kobieta, która bez sprzeciwu egzekwuje swoją wolę.

To kreatorka karier, która też nie widzi problemu z ich unicestwianiem. Kiedy bohaterka sądzi, że osiągnęła już wszystko, życie mówi „sprawdzam”. Uwielbia bowiem być postrzegana jako silna osobowość, ale jej życie prywatne jest dalekie od ideału.

Reklama

Mąż i dzieci oddalają się od Anny, a pracownicy nie darzą jej szczególną sympatią.

Co z tego wyniknie? Czy tytułowa zołza zapanuje nad własnym życiem?

Okazuje się, że apodyktyczna celebrytka musi zmienić podejście do świata, gdy pewnego razu nawiedzają ją wytwory własnej wyobraźni, czyli para poczciwych staruszków z serialu „Idealna rodzina”.

To pierwszy znak, że przeżywa załamanie nerwowe. Jeden mąż, dwójka dzieci, niezliczona liczba statuetek, stworzonych postaci, widzów przed telewizorami oraz w kinach... nawet to nie wystarczy, by uniknąć kłopotów na pewnym etapie życia, które wydawało się niekończącym się pasmem sukcesów.

Film z Małgorzatą Kożuchowską: "Kiler"

W CANAL+ online zobaczysz również inne produkcje z udziałem. W latach 90. XX wieku grała w "Młodych wilkach", "Grach ulicznych", ale gwiazdą została dopiero, gdy pod skrzydła wziął ją Juliusz Machulski. Dwa filmy o przygodach Jerzego Kilera to, co prawda, rola drugoplanowa u boku Cezarego Pazury, ale Ewa Szańska na dobre otworzyły Kożuchowskiej bramy wielkiej kariery.

Filmy "Kiler" oraz "Kilerów 2-óch" to koprodukcje CANAL+ i najlepsze polskie komedie czasów współczesnych.

Główny bohater, nieśmiały taksówkarz Jurek Kiler przez pomyłkę zostaje uznany przez policję za profesjonalnego zabójcę. Mordercę tropi redaktor Szańska, którą naczelny zbir Warszawy, Stefan Siarzewski nie omieszka nazwać "telewizyjnym ku****zonem".

Innym klasykiem polskiego kina z udziałem Kożuchowskiej, którego nie można w CANAL+ online przegapić jest także "Komornik".

Mimo że od premiery dramatu Feliksa Falka minęło już 18 lat, warto przypomnieć sobie ten portret bezwzględnego komornika w wykonaniu Andrzeja Chyry, gwiazdy nowego serialu CANAL+ i Polsatu - "SORtowni".

Grany przez niego Lucjan Bohme to człowiek, który nie cofa się przed niczym. Spróbuje odłączyć aparaturę podtrzymującą przy życiu. Doprowadzi do ekshumacji w imię udowodnienia nieuczciwie zaciągniętego kredytu. Jednak nagle pod wpływem dramatycznych zdarzeń próbuje naprawić wyrządzone krzywdy.

Wszystko zmieni bowiem dawna miłość (Kinga Preis), nie przelotny związek z panią mecenas (w tej roli Małgorzata Kożuchowska), który opiera się wyłącznie na seksie...

Film Zołza dostępny jest w CANAL+ online.