Dnia 4.07.2023 roku odeszła Nasza Kochana Siostra i Ciocia Anna Tym z domu Kokozow. Anulko, pewnie tam, gdzie jesteś, znowu spacerujesz po łąkach, zbierasz poziomki, projektujesz wystawy i prowadzisz wesołe pogaduchy z Mamą..." - czytamy w nekrologu, który w "Gazecie Wyborczej" zamieściła rodzina żony aktora.

Reklama

Anna Tym. "Żyła z dala od salonów"

O Annie Tym niewiele wiadomo. Pomimo wielkiej popularności jej męża kobieta żyła z dala od salonów. W latach 80. była scenografką w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu (pracowała pod panieńskim nazwiskiem). Zagrała jeden maleńki epizod w kultowym filmie "Miś" z 1981 roku w reżyserii Stanisława Barei. Wcieliła się wówczas w rolę pasażerki samolotu.

Jedyna wypowiedź Anny Tym dla mediów dotyczyła przed laty zdrowia męża, gdy aktor walczył z nowotworem żołądka w 2008 roku.

Stanisław Tym w tym roku kończy 86 lat. We wrześniu ubiegłego roku otrzymał Medal Wolności Słowa od Fundacji Grand Press przyznawany osobom "angażującym się w działalność na rzecz dobra wspólnego, w tym m.in. obywatelską, społeczną, kulturalną, artystyczną, naukową, dziennikarską i publicystyczną". Jest aktorem, satyrykiem, felietonistą, scenarzystą, a także reżyserem filmowym. Kojarzony głównie z kabaretem i gatunkiem komediowym, pamiętny Ochódzki z "Misia" i Kaowiec z "Rejsu".