W zwiastunie pojawia się również komentarz reżysera filmu, Stefana Ruitenbeka, o tym, jak Houellebecq napisał do niego, że jego miesiąc miodowy w Maroku został odwołany po tym, jak jego żona "spędziła miesiąc na rezerwowaniu prostytutek".

Reklama

Żądanie zakazu emisji porno

Pisarz i jego żona Lysis "odkryli z szokiem i obrzydzeniem", że zwiastun filmu "Kirac 27" zawierał "obciążające ich poważne i fałszywe stwierdzenia, brutalnie podważające ich godność" – napisali w oświadczeniu prawnicy pisarza i jego żony.

Reklama

Houellebecq nakazał im "natychmiastowe powstrzymanie tych ataków wszelkimi sposobami" poprzez "wycofanie zwiastuna z platform i sieci społecznościowych na całym świecie". Ponadto domaga się on zakazu "jakiegokolwiek komercyjnego lub niekomercyjnego wykorzystania, w jakiejkolwiek formie, filmu i innych wizerunków Houellebecqów".

Pomysł na film od… Houellebecqa

Ruitenbeek powiedział w zeszłym tygodniu portalowi Vice, że pomysł nakręcenia filmu wyszedł od Houellebecqa i jego żony po obejrzeniu "Honeypot", jednego z poprzednich filmów kolektywu Kirac.

Michel Houellebecq to jeden z najpopularniejszych i najbardziej kontrowersyjnych współczesnych francuskich pisarzy, często nazywany enfant terrible literatury francuskiej.