Dodano, że zakaz został wydany "na stałe". Na liście osób objętych sankcjami znalazła się między innymi sekretarz handlu Stanów Zjednoczonych Gina Raimondo oraz kilku amerykańskich senatorów.

Reklama

Stiller i Penn wyraźnie opowiadają się po stronie Ukrainy w trwającej od 24 lutego wojnie, której kraj ten jest ofiarą. Obaj aktorzy spotkali się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskm i głośno wyrażają poparcie dla strony ukraińskiej.

"Jest pan moim bohaterem" - mówił Stiller do Zełenskiego podczas transmitowanego przez media spotkania w Kijowie w czerwcu.

Penn, dwukrotny zdobywca Oscara, przebywał na Ukrainie 24 lutego, kiedy Rosja rozpoczęła inwazję; nagrywał wówczas film dokumentalny. Podobnie jak miliony Ukraińców, uciekał na piechotę przez granicę z Polską.

Od tego czasu głośno wyraża poparcie dla Zełenskiego. W czerwcu wrócił na Ukrainę, aby spotkać się z ukraińskim przywódcą. Odwiedził także Buczę i Irpień koło Kijowa, miejsca dokonanych przez rosyjskie wojska zbrodni na ludności cywilnej.

Reklama