Organizowany w 17-milionowej metropolii Dhaka International Film Festival to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń filmowych w tej części Azji. Każdego roku prezentowanych jest tu około 200 filmów z całego świata. Organizatorem festiwalu jest stowarzyszenie kultury filmowej Rainbow Film Society, które za cel stawia popularyzację ambitnej kultury filmowej stojącej w opozycji do komercyjnego mainstreamu. Dwudziesta edycja Dhaka International Film Festival odbędzie się będzie między 15 a 23 stycznia 2022.

Reklama

WiarołomPiotra Złotorowicza to opowieść o młodej dziewczynie, Annie, która po latach nieobecności przyjeżdża do rodzinnej wsi, aby spędzić czas ze schorowaną matką. Spotkanie z Alkiem – pierwszą szkolną miłością Ani – uruchamia serię wydarzeń, które wydobywają z mroku głęboko skrywane tajemnice z przeszłości.

Niedoskonałość pamięci

Ten film pomyślany został jako wizualny poemat, w którym powracają sceny oglądane z perspektywy kolejnych postaci. To opowieść o niedoskonałości ludzkiej pamięci, o moralnych kosztach prawdy i refleksja nad tym, czy zawsze warto je ponosić – mówi reżyser i autor scenariusza Piotr Złotorowicz.

Reklama

W główne role wcielili się debiutująca na ekranie Julia Szczepańska oraz Mateusz Więcławek, znany m.in. z filmów „Cicha nocPiotra Domalewskiego i „WeseleWojtka Smarzowskiego. Młodym aktorom partnerują utytułowani artyści: Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Jacek Koman i Mirosław Zbrojewicz.