O terminie pogrzebu poinformował brat aktora Janusz Zaorski w opublikowanym w sobotę nekrologu. "Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w dniu 10 listopada 2021 roku (środa) o godzinie 12.00 pożegnaniem w sali Domu Pogrzebowego na Powązkach Wojskowych, po którym o godzinie 13.30 nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na Starych Powązkach" - napisał.

Brat aktora zaapelował "o nieskładanie kondolencji, a zamiast kwiatów wsparcie organizacji Non Profit Chlebem i Solą, pomagającej uchodźcom". "Datki na ten cel będzie można złożyć do puszki wystawionej w trakcie pożegnania w Domu Pogrzebowym" - czytamy.

Andrzej Zaorski urodził się w 17 grudnia 1942 r. w Piaskach. W 1964 r. ukończył studia na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie 31 stycznia 1965 r. debiutował w warszawskim teatrze Współczesnym. Występował w Ateneum, Narodowym, Powszechnym, Na Targówku i teatrze Kwadrat, w kabaretach "U Lopka", "Pod Egidą", "Tu 60-tka" i "Kaczuch Show". W latach siedemdziesiątych uczestniczył w produkcjach cyklicznych programów telewizyjnych (m.in. Gallux Show, Studio Gama) oraz radiowych (60 minut na godzinę). W 1991 r. otrzymał nagrodę Wiktora (dla osobowości telewizyjnej).

Występował w powieści radiowej "W Jezioranach". W latach 1970-71 wraz z bratem Januszem, opracowywał radiowy Kabarecik Reklamowy. Współtworzył także scenariusz do jego debiutanckiego filmu "Na dobranoc" z 1970 r. W latach 1991–1993 współtworzył telewizyjny cykl "Polskie zoo", jeden z najsłynniejszych programów w dziejach polskiej telewizji.

W 2004 r. przebył udar mózgu, co spowodowało paraliż i znaczne ograniczenie zdolności wysławiania się. Swoje przeżycia opisał w opublikowanej w 2006 r. powieści "Ręka, noga, mózg na ścianie".

W 2012 r. "za wybitne zasługi w pracy artystycznej i twórczej, za działalność na rzecz przemian demokratycznych w Polsce" został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Zmarł w niedzielę 31 października. Miał 79 lat.