Pierwszy singiel to pełna wdzięku i humoru odsłona utworu „Piosenka jest dobra na wszystko”,którą wykonuje wraz z Szymonem Komasą – Joanna Kulig,utalentowana aktorka i wokalistka. Wspólnie, dzięki swojemu talentowi i charyzmie,podtrzymują niepowtarzalny klimat oryginalnej piosenki,nadając jej niesamowity charakter.

Reklama

Za aranżację utworu odpowiada Aleksander Dębicz, którego intencją było „podnieść ludzi na duchu (...) i dawać nadzieję na dobry dzień”. Jego wizję artystyczną wspaniale realizują młodzi muzycy Santander Orchestra i dyrygent Radosław Labahua.

Projekt „Szymon Komasa –Kabaret Starszych Panów. Laboratorium” jest nie bez przyczyny opatrzony dopiskiem - LABORATORIUM, ponieważ z tak wybitnych osobowości muzycznych musiała powstać fenomenalna „mikstura”. Do grona wykonawców nowych interpretacji piosenek Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego dołączyli wraz z Szymonem wyjątkowi artyści jak: Hanna Banaszak, Mary Komasa, Joanna Kulig, Vito Bambino, Błażej Król -w roli wokalistów oraz Aleksander Dębicz, Krzysztof Herdzin, Antoni Komasa-Łazarkiewicz, Paweł Mykietyn, Piotr Orzechowski, Hania Rani, Bartek Wąsik, Kuba Więcek-jako autorzy aranżacji.

Jak mówi Szymon Komasa: Ta płyta ma być taka, jakimi jesteśmy my, młodzi. Piosenki wybierałem z myślą o osobowościach aranżerów i wokalistów. Studiowałem każdego z osobna miesiącami, przeprowadzałem z nimi rozmowy, wysuwałem własne propozycje -w większości trafnie. Cieszę się, że tak wybitni twórcy mi zaufali i sami –jak to w laboratorium –zmiksowali ze swojego talentu i wyobraźni muzyczne arcydzieła.

Trwa ładowanie wpisu