Jak wyjaśniono, film Łozińskiego wygrał z sześcioma innymi tytułami, w tym dwoma z Polski - "Spacerem z Aniołami" Tomasza Wysokińskiego i "Bukoliką" Karola Pałki.

Reklama

74. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Locarno odbywał się od 4 do 14 sierpnia br.

Zaznaczono, że "pokaz filmu na festiwalu w Locarno był światową premierą dokumentu, a polska premiera odbędzie się na Millennium Docs Against Gravity". "Reżyser Paweł Łoziński odpowiada również za scenariusz, zdjęcia i dźwięk, a także – wspólnie z Piasek&Wójcik – za montaż dokumentu" - napisano.

Przypomniano, że "muzykę stworzył Jan Duszyński".

"Postanowiłem zatrzymać się i poczekać, aż świat sam do mnie przyjdzie. Stałem na balkonie z kamerą przez 2 lata i łapałem każdego, kto pod nią przechodził. Z tych spotkań wyszedł film opowiadający o ludziach i o tym, co sami chcieli o sobie powiedzieć. I o reżyserze, który był ich ciekawy" - powiedział Łoziński, cytowany w informacji PISF.

Reklama

"Byłem zdziwiony, jak mało znam się na ludziach. Prawie nikt nie jest tym, na kogo wygląda. Ludzie niosą w sobie zagadki i tajemnice. Nie dają się łatwo zaszufladkować. Życie jest nie do wymyślenia" - dodał.

"Film Balkonowy" był współfinansowany przez PISF.