Bogdan Borusewicz ujawnił na Facebooku treść maila z zaproszeniem do wypowiedzi w filmie. Senatorowi nakreślono, o czym będzie opowiadał "Człowiek zbuntowany".

Reklama

O czym konkretnie będzie "Człowiek zbuntowany"?

"Film dokumentalny o działalności opozycyjnej lat 70. i 80. ukazujący postać Jarosława Kaczyńskiego i jego drogę do polityki. W archiwach Telewizji Polskiej znajdują się liczne materiały, dotyczące początków aktywności ówczesnych opozycjonistów, ukazujących ich działania antykomunistyczne, represje, jakich doznawali, i codzienną walkę" - czytamy.

"Wydarzenia tamtych dni zostaną w filmie skonfrontowane z wypowiedziami Jarosława Kaczyńskiego dziś oraz innych ważnych opozycjonistów - świadków historii. Film w zamyśle autora ma być zbudowany z anegdot, nie z suchych faktów. Przewidziane są zdjęcia dokumentalne i fabularyzowane, a prezentowana w filmie historia skończy się ok. 1990 roku" - dodano.

Senator Borusewicz nie zamierza brać udziału w filmie.

Kim jest Ewa Świecińska?

Ewa Świecińska jest autorką dokumentu "Pucz" o blokowaniu mównicy sejmowej przez opozycję oraz drugą reżyserką fabularnego "Smoleńska". Przy TVP współpracowała także przy okazji realizacji spotów rocznicowych o Żołnierzach Wyklętych.