Platforma jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie publiczności, jednak nie będzie to tylko VOD, ale również miejsce poświęcone wiedzy o kinematografii i kulturze Azji. Dzięki dostępowi do ciekawych, autorskich treści: www z publicystyką (teksty i wywiady, rejestracje Q&A), podkastu Azja kręci (https://spoti.fi/381IdSN), tematycznych newsletterów, a także kuratorskich prelekcji i zapowiedzi przed każdym filmem, widz będzie miał szansę poszerzyć swoją wiedzę przed i po wirtualnym seansie. Natomiast gdyby miał chęć na dyskusje i rozmowy, czeka na niego grupa na Facebooku skupiona wokół azjatyckiego kina - www.facebook.com/groups/piecsmakow.

Reklama

Oferta filmowa zostanie podzielona na dwie części - katalog stały oraz specjalny program tematyczny. Filmy będą dostępne bezpośrednio na stronie piecsmakow.pl/wdomu na terytorium Polski, prezentowane z polskimi i angielskimi napisami. W trakcie trwania przeglądu będzie można wykupić zarówno karnet na cały cykl tematyczny, jak i dostępy do pojedynczych tytułów.

- Nie chcemy tworzyć prostego katalogu wielu niepowiązanych ze sobą tytułów, w których gąszczu łatwo się zagubić. Nasza propozycja to wspólne odkrywanie wybranych tematów, twórców i zjawisk. Co kilka tygodni prezentować będziemy spójne, składające się ze starannie wybranych filmów przeglądy, które pozwolą nam przyjrzeć się szczególnie ciekawym nurtom azjatyckiego kina. Chcemy przypomnieć także perełki, które wywarły ogromne wrażenie na widzach na całym świecie, a nigdy nie były pokazywane w polskich kinach - zapowiadają organizatorzy