Zgodnie z zasadami, długość filmów w Konkursie Offowym i Animowanym wynosi 45 minut. Konkurs Niezależny jest przeznaczony dla amatorów i samouków do 21. roku życia, a maksymalny czas trwania przesyłanych filmów nie może przekroczyć 20 minut. W konkursie Kina Animowanego rywalizować będą zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy.

Reklama

Jak przekazał dyr. Solanin Film Festiwal Konrad Paszkowski, nowością jest dopuszczanie do konkursów w 2021 r., także filmów wyprodukowanych w 2019 r.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 kwietnia br. Pula nagród Solanina wynosi 5 tys. zł, natomiast zdobywca Grand Prix otrzyma 3 tys. zł.

Kiedy start festiwalu?

13. Solanin Film Festiwal odbędzie się w Nowej Soli w dniach 18-22 sierpnia 2021 r. Festiwal będzie wypełniony niezależnymi produkcjami z Polski, Europy i świata. Poza konkursami filmowymi odbędą się liczne imprezy towarzyszące.

Festiwal przyznaje również Mocnego Solanina - nagrodę dla uznanych twórców bezkompromisowego kina. W poprzednich edycjach statuetką wyróżnieni zostali Wojciech Smarzowski, Marek Koterski, Jerzy Stuhr, Jan Jakub Kolski i Ryszard Bugajski.

Szczegółowe informacje na temat zasad zgłaszania filmów i kryteriów w poszczególnych kategoriach konkursowych są dostępne na stronie internetowej imprezy.