"Jak zapowiadano jesienią ubiegłego roku, organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes dali sobie możliwość modyfikowania swoich terminów zależnie od rozwoju globalnej sytuacji zdrowotnej. Tak więc początkowo zaplanowany na 11-22 maja 2021 roku festiwal będzie odbywał się od wtorku 6 lipca do soboty 17 lipca 2021 r." - podano w komunikacie prasowym.

Reklama

Ubiegłoroczny, 73. MFF w Cannes został odwołany z powodu pandemii koronawirusa. Przedstawiono jedynie listę 56 filmów, które miały być na nim zaprezentowane.

Hotelarze kręcą nosem

W zwykłych warunkach organizacja festiwalu w lipcu przyniosłoby właścicielom hoteli znaczne zyski, ponieważ Cannes jest popularnym miejscem turystycznym na Lazurowym Wybrzeżu. Lipiec, podobnie jak sierpień, to szczyt sezonu i hotele są wtedy zwykle pełne turystów. Odkąd pandemia mocno uderzyła w branżę hotelarską, większość hoteli na bulwarze Croisette i wokół niego jest od miesięcy zamknięta. Mocno ucierpiała również branża gastronomiczna, nadal zamknięte są restauracje, kawiarnie i bary.

W czasie pandemii Pałac Festiwalowy został przekształcony w szpital, a ostatnich miesiącach prowadzone są tam szczepienia przeciw Covid-19.