Nagrodę Złotych Koziołków dla najlepszego filmu pełnometrażowego dla dzieci jury przyznało hiszpańsko-włoskiemu filmowi "Mój brat ściga dinozaury" w reżyserii Stefano Cipaniego. Jury Międzynarodowe Filmów Pełnometrażowych dla Młodzieży zadecydowało o przyznaniu Nagrody Złotych Koziołków irlandzkiemu filmowi "Randki z Amber" Davida Freyne’a.

Reklama

Jury Międzynarodowe Filmów Krótkometrażowych przyznało Złote Koziołki filmowi "Jeszcze nie jesteśmy superbohaterami". Reżyserką belgijskiej produkcji jest Lia Bertels. Złote Koziołki dla najlepszego filmu krótkometrażowego dla młodzieży otrzymał natomiast francuski film "Do piaszczystego morza" w reżyserii Heloise Ferlay.

Poza jury festiwalowym filmy oceniały także jury młodzieżowe i dziecięce, które przyznały swoje nagrody – Marciny i Marcinki.

Pozytywy on-line

Dyrektor festiwalu Ale Kino! Jerzy Moszkowicz mówił przed rozpoczęciem tegorocznej, wyjątkowej edycji wydarzenia, że przygotowanie imprezy filmowej w wersji on-line ma pozytywne strony.

"Mogą być z nami widzowie, młodzi ludzie z całego kraju, nie tylko z Poznania. Po raz pierwszy w 57-letniej historii festiwalu możemy być wszędzie tam, gdzie tylko dociera internetowy sygnał” – podkreślił.

Platynowe Koziołki, nagroda honorowa festiwalu, przyznane zostały firmie produkcyjnej BosBros z Amsterdamu, za "nieoceniony wkład w rozwój kina nie tylko w Europie".

W tym roku dla widzów przygotowano niemal 120 filmów z 35 krajów. Większość produkcji pochodziła z Belgii i Holandii, ale wśród udostępnianych filmów były także dzieła autorów z Nepalu, Izraela, Korei Południowej czy Iranu.