Jak przypomniano na stronie PISF, wcześniej ta polska koprodukcja otrzymała nagrodę Bisato d'Oro na 77. Festiwalu Filmowym w Wenecji za zdjęcia autorstwa Erica Koretza.

Reklama

Akcja filmu rozgrywa się w sierpniu 2007 r. "Odosobniony w swoim penthousie z widokiem na Central Park, obsesyjny analityk danych z Wall Street, Richard Boca, dostrzega złowieszcze wzorce: jego modele komputerowe zachowują się nieregularnie, podobnie jak roje komarów rozmnażające się w jego mieszkaniu; plaga, która towarzyszy jego załamaniu nerwowemu" - czytamy w opisie filmu.

Reżyserem "Komara" ("Mosquito State") jest Filip Jan Rymsza, który wraz z Mario Zermeno jest również autorem scenariusza. Za zdjęcia odpowiada Eric Koretz, a za muzykę Cezary Skubiszewski. Autorem scenografii jest Marek Warszewski, kostiumów - Katarzyna Lewińska. Za charakteryzację odpowiadają Karolina Kordas i Alina Janerka.

W obsadzie filmu znaleźli się: Beau Knapp, Charlotte Vega, Jack Kesy i Olivier Martinez.

Film wyprodukowany został przez Włodzimierza Niderhausa w Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych w Warszawie, a koproducentem jest Filip Jan Rymsza i Royal Road Entertainment.

Reklama

Geneva International Film Festival odbywa się corocznie od 1995 r.