Pokazany wczoraj w sekcji Kutxabank-New Directors Award, został doskonale przyjęty przez publiczność. Reżyser mówił dziś w jednej ze stacji radiowych o „powalająco pozytywnym” odbiorze filmu i o jego uniwersalnym potencjale. W sekcji reżyserskiej, jak zaznaczył, film mierzy się z dużą konkurencją, ale jego twórcy nie odczuwają z tego powodu presji. Jak powiedział reżyser, najważniejsze jest, by uczciwie zrobić film. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w najbliższą sobotę 26 września.

Reklama

Podobnie jak debiut reżysera, „Cicha noc” (uhonorowana główną nagrodą Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Polskimi Nagrodami Filmowymi Orły 2018), „Jak najdalej stąd” to słodko-gorzka analiza poplątanych relacji rodzinnych. W filmie, poza docenioną w San Sebastian młodziutką Zofią Stafiej, występują także m.in. Arkadiusz Jakubik, Tomasz Ziętek i Kinga Preis. Autorem zdjęć jest zdobywca czterech Orłów Piotr Sobociński jr, a muzykę skomponowała Hania Rani.

„Jak najdalej stąd” na polskich ekranach pojawi się już jutro, w piątek 25 września.

Ola (Stafiej) to zbuntowana nastolatka, która marzy o własnym samochodzie i większej życiowej samodzielności. Niespodziewane i tragiczne wiadomości z Irlandii, gdzie od lat pracuje jej ojciec, sprawiają, że wyrusza sama w daleką podróż. Los przeznacza jej nie lada wyzwanie – w imieniu rodziny ma sprowadzić ciało zmarłego do Polski.

Reklama