Jak poinformował Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), obok filmu Domalewskiego i Puszczyńskiej podczas festiwalu w Busan w sekcji "A Window on Asian Cinema" zostanie pokazany hinduski film "The Disciple" w reżyserii Chaitanya Tamhane, którego autorem zdjęć jest Michał Sobociński. Z kolei dokument "HOPPER/WELLES", którą wyprodukował Filip Jan Rymsza i jego firma Royal Road Entertainment w koprodukcji z Grindhouse Releasing i FIXAFILM, wyświetlony zostanie w sekcji "Icons".

Reklama

25. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Busan odbędzie się od 21 do 30 października.

"Busan International Film Festival to jeden z najważniejszych festiwali w Azji. Od 2006 r. towarzyszy mu Asian Film Market" - poinformował PISF, który jest współproducentem filmu "Jak najdalej stąd" w reż. Domalewskiego.

Więcej informacji o festiwalu w Korei Płd. na stronie: http://www.biff.kr/eng/.

"Drugi w karierze Piotra Domalewskiego pełnometrażowy film +Jak najdalej stąd+ znalazł się w programie 68. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastian, który odbędzie się w dniach 18-26 września" - czytamy na stronie PISF. Ta polsko-irlandzka koprodukcja zostanie tam pokazana w sekcji "Kutxabank-New Directors Award", w której prezentowane są debiuty i drugie filmy cenionych twórców.

"Ola to zbuntowana nastolatka, która marzy o własnym samochodzie i większej życiowej samodzielności. Niespodziewane i tragiczne wiadomości z Irlandii, gdzie od lat pracuje jej ojciec, sprawiają, że wyrusza sama w daleką podróż. Los przeznacza jej nie lada wyzwanie – w imieniu rodziny ma sprowadzić ciało zmarłego do Polski" - czytamy w opisie filmu na stronie PISF.

W obsadzie "Jak najdalej stąd" znaleźli się, m.in.: Zofia Stafiej, Kinga Preis i Arkadiusz Jakubik.

Producentem polskim filmu jest Akson Studio. Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński jr.(PAP)