W piątek "Gazeta Wyborcza" poinformowała o tym, że kino Atlantic przejmie spółka Max-Film, która "ma na sumieniu kilkanaście zamkniętych warszawskich kin". Poinformowała też, że dla miejsca, w którym obecnie jest kino, śródmiejscy urzędnicy wydali decyzję o warunkach zabudowy dla pięciopiętrowego biurowca z kinem w części podziemnej.

Reklama

Paweł Doktór podczas środowej konferencji prasowej zapewnił, że celem spółki jest kontynuacja działalności kina w dotychczasowej formule. "Chciałbym też kategorycznie zdementować informacje o planowanej sprzedaży nieruchomości czy budowie w tym miejscu biurowca. Nie było to i nie jest naszym zamiarem podejmowanie takich działań. Kino Atlantic to długoletnia tradycja i olbrzymi potencjał, który chcemy rozwijać" - zaznaczył.

Obiekt zostanie przejęty przez spółkę, ponieważ w grudniu wygasa umowa dzierżawy kina przez spółkę Viktonex, którą zawarto w 1996 r. Jak podkreślił Doktór, Max-Film jest gotowy przejąć i poprowadzić działalność kina Atlantic bez przerw, jednak zależne to będzie od stanu w jakim przekazany zostanie obiekt oraz od uzgodnień z obecnym najemcą. Ponadto, Max-Film ma zaproponować pracę obecnym pracownikom kina. "Jesteśmy zainteresowani przejęciem pracowników obsługi kinowej pracujących dotychczas w kinie Atlantic, gdyż uważamy, że kino poza repertuarem tworzą przede wszystkim ludzie" - powiedział.

Władze spółki wskazały również, że zamierzają utrzymać obecny charakter kina, zacieśnić współpracę z kinem Wisła oraz wprowadzić zróżnicowane formy działalności kulturalnej - w tym cykle filmowe i spotkania tematyczne.

W poniedziałek Marta Milewska, rzeczniczka prasowa urzędu marszałkowskiego poinformowała, że "zarząd województwa zażądał od spółki Max-Film gwarancji, że działalność kina Atlantic zostanie utrzymana na dotychczasowym poziomie".

Reklama

Spółka Instytucja Filmowa Max-Film zajmuje się dystrybucją filmów, zarządzaniem kinami oraz promowaniem kultury i propagowaniem kinematografii polskiej i zagranicznej. Jej właścicielem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Do spółki należą kina: Merkury w Białej Podlaskiej, Sybilla w Puławach, Wisła w Warszawie, NoveKino Przedwiośnie w Płocku i NoveKino Siedlce w Siedlcach.

Kino Atlantic to najstarsze nieprzerwanie działające kino w Warszawie. Podczas modernizacji przeprowadzonej w latach 60. Atlantic zyskał wielki niebieski neon, który stał się rozpoznawalnym punktem ulicy. Pod koniec lat 90. neon został zastąpiony nowym, a kino przeobraziło się w czterosalowy minipleks. W tej formie funkcjonuje do dziś.(