Zamknięte 11 marca kina, teatry i opery mogły powrócić do działalności 6 czerwca, ale - ze względu na konieczność funkcjonowania zgodnie z wytycznymi sanitarnymi - wiele instytucji kultury nie jest jeszcze gotowych na otwarcie. Od połowy maja mogą działać kina plenerowe i samochodowe, od 6 czerwca działają niektóre kina studyjne, m.in. warszawskie kina Kultura, Wisła, Muranów i Luna. Największe sieci kinowe pozostają jednak zamknięte.

Reklama

Sieci Helios i Multikino nie podały jeszcze daty otwarcia. Natomiast szef sieci Cineworld, do której należy Cinema City, 17 czerwca poinformował, że otwarcie kin nastąpi już na przełomie czerwca i lipca: 26 czerwca w Czechach i Słowacji, 3 lipca w Polsce i Bułgarii, 9 lipca w Izraelu, 10 lipca w USA i Wielkiej Brytanii.

Firma zapewnia, że od 3 lipca w kinach będzie można kupić przekąski jednocześnie przypominając o obowiązku noszenia maseczek. Konieczne będzie także zachowywanie zalecanego przez sanepid dystansu, widownia może być zapełniona tylko w 50 proc. Cineworld prosi też o przestrzeganie zasad – do kina nie powinny wybierać się osoby, które kaszlą, mają temperaturę powyżej 38 stopni czy też miały kontakt z pacjentem chorym na COVID-19 w ciągu ostatnich dwóch tygodni.